Відгуки учасників

Самофалова Ольга, Чудеса Єлизавета, Якушко Тетяна та Нєшева Анастасія, студентки ННІ ФЕМ ім. Олега Балацького – учасники програми ERASMUS+ (навчання в Університеті м. Фоджи, Італія)

Для нас навчання закордоном виявилося не тільки можливістю отримати нові знання з економічних наук, але й чудовою нагодою відкрити для себе іншу культуру та отримати нові враження. Ці півроку, що ми провели в Італії, допомогли кожному розкритися як особистості, виявити приховані здібності та таланти, краще пізнати самого себе.

Навчання було цікавим та захопливим, якщо не брати до уваги те, що воно було організовано лише італійською мовою. Проте деякі викладачі пішли нам на зустріч і спеціально для студентів Erasmus+ створювали презентації, давали пояснення  та дозволяли складати іспит з дисциплін англійською. Ми дійсно раді, що змогли відчути на собі, що таке вища освіта в Європі, отримати знання з тих предметів, які ще не запроваджені в СумДУ.

Також нам пощастило і ми потрапили на Фестиваль науки Університету Фоджи, та мали унікальну можливість відвідати лекцію та поспілкуватися з Нобелівським лауреатом з економіки Майклом Спенсом (Michael Spence).

На щастя, життя студентів складається не тільки з навчання. У вільний час ми мали можливість відвідати курси фотографії, які були організовані справжнім професіоналом своєї справи, людиною, яка входить до п'ятірки найкращих фотографів Італії, Нікола Ловенто (Nicola Loviento). Також безкоштовно відвідувати уроки італійських танців та курси італійської мови, по завершенню яких кожен з нас склав іспит та отримав сертифікат з оцінкою «відмінно».

Протягом семестру ми мали час і на подорожі. Змогли відвідати такі чудові міста Італії як Рим, Сієна, Флоренція, Піза, Болонья, Венеція, Верона, Мілан, а також невеличкі курортні містечка біля моря, які вразили нас своєю красою і неповторністю.

Майбутнім студентам, що бажають взяти участь у грантових програмах ми хочемо побажати впевненості у собі, відкритості для нових вражень та викликів, терпіння та цілеспрямованості! Будьте сміливими і не опускайте руки, якщо із першого разу не все вдається. Студентське життя таке швидкоплинне, тож зумійте насолодитися ним і взяти якнайбільш корисних знань та умінь для своєї майбутньої професії. А навчання в іноземному університеті – один із найкращих шляхів розвитку.

Олександр Панченко, студент факультету електроніки та інформаційних технологій – учасник програми стажування «Internship Programme of German Business for Ukraine»

Коли дізнався про програму, не хотів подаватися, бо не думав, що зможу пройти, але все ж таки надіслав документи на участь в останню годину.

Протягом 6-8 тижнів організатори розглядали документи учасників і обирали найкращих. Згодом мене запросили на співбесіду, що проходила у консульстві Німеччини у Харкові. На співбесіді, яка проводилась англійською мовою, запитували про мій попередній досвід, чим хочу займатись надалі, що я знаю та вмію. Загалом, нічого складного, головне – перебороти хвилювання. Потім була співбесіда по скайпу з німецькою компанією SAP, яка є найбільшим розробником корпоративного програмного забезпечення в Європі. А далі мене запросили на стажування у головний офіс компанії у місті Вальдорф.

Спочатку я ознайомлювався з внутрішньою документацією компанії, вирішував деякі організаційні питання тощо. Але згодом я отримав своє перше завдання, пов'язане з програмуванням, і після цього нудьгувати вже не доводилось.

Стосовно фінансової частини: кожен учасник отримує стипендію в розмірі 550 євро. Окрім цього, компанія, в якій учасник проходить стажування, допомагає з пошуком місця проживання.  Загалом коштів вистачає на все необхідне і навіть більше – майже кожні вихідні ми беремо автомобіль в оренду і подорожуємо не тільки по Німеччині, а й по іншим країнам Європи. За 2 місяці я побував у 10 містах Німеччини, провів вихідні в австрійських Альпах, відвідав Люксембург та Францію, та провів 10 днів відпуски в Італії на узбережжі Середземного моря.

Отже, програма стажувань «Internship Programme of German Business for Ukraine» – це шанс попрацювати в найкращих компаніях Німеччини, отримати безцінний досвід та втілити у життя мрію про подорож Європою. І я впевнений, що кожен учасник цієї програми зі мною погодиться.

Рудь Марія, студентка факультету економіки та менеджменту – учасниця стипендіальної програми «Польський Еразмус для України»

Мені дуже подобається програма і навчання у Варшавському університеті. Для студентів надаються всі можливості відвідування безкоштовних заходів, семінарів з відомими людьми, можливість бути волонтером і організатором на всіх культурних подіях в місті. Участь в програмі відкриває масу нових знайомств, вражень, можливостей.

Країна чудова, всі міста начебто і схожі один на одного, але в кожному є якась своя атмосфера. Приємно радує налагоджена система транспорту і культурне життя, постійно влаштовуються різного роду виставки, заходи. Думка про людей така, що вони завжди готові прийти на допомогу навіть якщо вони тебе не знають, дуже відкриті і доброзичливі.

Анна Гурець, студентка факультету технічних систем і енергоефективних технологій – учасниця стипендіальної програми Китайського Уряду «Chinese Government Scholarship Programme»

Зараз я студентка Хохайского університету в місті Нанкін (Республіки Китай). Подавати документи на програму зовсім не важко. Кожен має шанс виграти стипендію і вибрати місто та університет для навчання. Китай – це дуже цікава країна зі своїми звичаями. Існує багато пам'яток, які варто подивитися. Вони дивовижні!
Китайці дуже доброзичливий народ. У моїй групі багато різнокультурних студентів. Я навчаюсь разом у групі з африканцями, арабами, французами, італійцями, поляками, індонезійцями, в'єтнамцями і монголами. Окрім того я потоваришувала зі студентами з Росії, Казахстану, Болгарії, Франції та Німеччини.

Вакарчук Вікторія, студентка факультету економіки та менеджменту – учасниця стипендіальної програми «Польський Еразмус для України»

Я отримала стипендію в рамках міжнародної програми «Польський Еразмус для України» і можливість навчатися в Лодзькому університеті (м. Лодзь) протягом двох семестрів.

Лодзький університет - державний ВНЗ, який протягом останніх 70 років став одним з провідних ВНЗ в Польщі. На 13 факультетах університету студенти навчаються по дипломним програмам в 75 областях знань і на 196 спеціальностях. Крім того, університет пропонує ряд програм підготовки докторів наук. Студенти Лодзького університету, включаючи тих, хто приїжджає по студентському обміну - це молоді люди з 80-ти країн світу.

Ця програма передбачає, що у студентів з'являється можливість не тільки вивчити польську мову, заглибившись у мовне середовище, а розширити свої знання у сфері економіки та менеджменту. Для мене дана стипендія допомогає здійснити досить амбітні плани на майбутнє. По-перше, це відмінний старт у вивченні польської культури, історії та економіки. А по-друге, дозволяє використовувати наукові праці польських економістів, розширяти знання в сфері економіки і придбати новий досвід для написання курсових і дипломних робіт.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Головний корпус, каб. Г-308, 309,
тел./факс: +38 0542 334058,
e-mail: kanc@sumdu.edu.ua

Центральний корпус, каб. Ц-339,
тел.: +38 0542 687774,
+38 050 0527010,
е-mail: secretary@pk.sumdu.edu.ua