Олександр Панченко, студент факультету електроніки та інформаційних технологій – учасник програми стажування «Internship Programme of German Business for Ukraine»

Коли дізнався про програму, не хотів подаватися, бо не думав, що зможу пройти, але все ж таки надіслав документи на участь в останню годину.

Протягом 6-8 тижнів організатори розглядали документи учасників і обирали найкращих. Згодом мене запросили на співбесіду, що проходила у консульстві Німеччини у Харкові. На співбесіді, яка проводилась англійською мовою, запитували про мій попередній досвід, чим хочу займатись надалі, що я знаю та вмію. Загалом, нічого складного, головне – перебороти хвилювання. Потім була співбесіда по скайпу з німецькою компанією SAP, яка є найбільшим розробником корпоративного програмного забезпечення в Європі. А далі мене запросили на стажування у головний офіс компанії у місті Вальдорф.

Спочатку я ознайомлювався з внутрішньою документацією компанії, вирішував деякі організаційні питання тощо. Але згодом я отримав своє перше завдання, пов'язане з програмуванням, і після цього нудьгувати вже не доводилось.

Стосовно фінансової частини: кожен учасник отримує стипендію в розмірі 550 євро. Окрім цього, компанія, в якій учасник проходить стажування, допомагає з пошуком місця проживання.  Загалом коштів вистачає на все необхідне і навіть більше – майже кожні вихідні ми беремо автомобіль в оренду і подорожуємо не тільки по Німеччині, а й по іншим країнам Європи. За 2 місяці я побував у 10 містах Німеччини, провів вихідні в австрійських Альпах, відвідав Люксембург та Францію, та провів 10 днів відпуски в Італії на узбережжі Середземного моря.

Отже, програма стажувань «Internship Programme of German Business for Ukraine» – це шанс попрацювати в найкращих компаніях Німеччини, отримати безцінний досвід та втілити у життя мрію про подорож Європою. І я впевнений, що кожен учасник цієї програми зі мною погодиться.