Карантин за кордоном

Режим тимчасового в’їзду заборонено, крім:

 • дипломатів
 • громадян, які мають дозвіл на проживання в Австрії
 • громадяни ЄС, ЄЕП та Швейцарії
 • особи, які працюють на вантажних перевезеннях
 • доглядаючий та медичний персонал
 • гуманітарний персонал
 • особи, що прямують до Австрії із поважних причин, які документально підтверджені (проходження невідкладного лікування, навчання у ВНЗ, питання гуманітарного характеру, вагомі сімейні обставини

Австрія з 10 лютого посилила і без того суворі карантинні вимоги для приїжджих в країну з-за кордону.

Важливо!!! Прибулі до Австрії тепер забов’язані показати негативний результат ПЛР-тесту (не старше 72 годин)!!! або т.зв. тесту на Антиген (не старше 48 годин) !!! та реєструватись завчасно за допомогою онлайн-форми (див.далі). Також для всіх прибулих залишається обов’язковий 10 денний карантин.

Зробити контрольний тест для звільнення з самоізоляції дозволяється не раніше 5 дня самоізоляції.

З 15 січня 2021 року для перетину кордону Австрії необхідно пройти завчасну онлайн реєстрацію для усіх, хто планує в’їхати в країну, у т.ч. для громадян Австрії. Вказана процедура передбачає залишення своїх персональних даних, місця проживання чи відбування карантину, строків і запланованих місць перебування  в країні тощо.
Прикордоннику необхідно пред’являти відповідне підтвердження  у роздрукованому вигляді. Реєстраційна форма розміщена на сайті oesterreich.gv.at.

Особливості по країні

Через поширення мутованого варіанту південноафриканського вірусу В.1.351 у федеральній землі Тіроль (найбільший осередок в ЄС) вказаний регіон закривається на карантин і вводяться обмеження та  контроль на адміністративних кордонах.

Через стрімке поширення британського різновиду коронавірусу в Австрії – уряд оголосив про подальше посилення жорстких карантиних заходів і продовження терміну дії третього локдауну.

Також передбачається введення контролю за кількістю відвідувачів та дистанцією в магазинах і громадському транспорті. Обов’язковою вимогою є носіння в громадських місцях масок не нижче рівня ffp2.

Не працюють ресторани, кафе, готелі. В деяких закладах запроваджено онлайн замовлення, доставку тощо.

Супермаркети, аптеки та автомобільні заправки продовжують працювати. Також працюють окремі заклади роздрібної торгівлі

Навчання переведено на дистанційно форму.

В Австрії з 19 грудня починає діяти вимога про обов’язковий домашній карантин для усіх, хто в’їжджатиме у республіку із країн з високим рівнем поширення коронавірусу.

При в’їзді  в Австрію з України потрібно буде відправлятися на обов’язковий 10-денний карантин. При цьому наявність негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19 не звільнятиме від необхідності перебування на карантині, як це було раніше.

Відповідно до нових правил, лише після п’ятого дня перебування на карантині можна буде за свої кошти пройти тест на коронавірус – тепер вже не лише ПЛР-тест, а й швидкий (та дешевший) тест на антиген. У випадку негативного результату домашній карантин достроково скасовується.

Виїхати з Австрії до закінчення домашнього карантину можна буде, але має бути забезпечено “максимальну мінімізацію ризику зараження”.

Ті, хто прибуватиме до Австрії після 19 грудня, підписуватимуть відповідний формуляр про карантин, який рекомендується завчасно роздрукувати (з сайту МОЗ) та заповнити.

Уникнути обов’язкового карантину, за умови наявності проведеного в останні 72 години негативного результату ПЛР-тесту або тесту на антиген (не старше 48 годин), дозволяється наступним категоріям:

 • співробітникам гуманітарних організацій,
 • медичному супровідному персоналу,
 • дипломатам з карткою легітимації,
 • тим, хто прибуває за викликом в суд або ж з робочими цілями (наприклад, для цілодобового догляду за літніми людьми).

Ці люди також можуть пройти тест на коронавірус вже після прибуття до Австрії, однак в очікуванні результату слід буде знаходитися на карантині.

Режим тимчасового в’їзду громадянам України тимчасово заборонено, крім:

 • дипломатів, співробітникам міжнародних організацій, або громадянам, які прибувають на запрошення міжнародних організацій, чия присутність є обов’язковою для виконання певних функцій;
 • громадян, які мають дозвіл на проживання в Бельгії або є резидентами однієї з країн ЄС
 • працівників, які надають гуманітарну допомогу у сфері боротьби з коронавірусом
 • студентів, які здобувають освіту у Бельгії та мають відповідне підтвердження цього
 • водіїв транспортних засобів, які здійснюють міжнародні пасажирські або вантажні перевезення
 • сезонних працівників, які залучені до роботи в сільськогосподарському секторі
 • громадяни, які подорожують із вагомих сімейних причин:
 • воз’єднання родини;
 • візит до законного партнера/одного з подружжя, які не проживають разом через професійні причини;
 • візит до нзареєстрованого законно партнера, з яким не проживають постійно під одним дахом;
 • візит для реєстрації подальшого спільного проживання;
 • візит для участі у поховання чи присутності під час кремації;
 • візит з метою одруження;
 • громадяни, які подорожують з вагомих гуманітарних причин: лікування, догляд за людьми похилого віку, хворими, особами, що потребують спеціального нагляду;
 • моряків
 • громадяни, що в’їзжають з економічно необхідних причин: науковці, спорсмени, працівники культурного сектору, виконання роботи яких вимагає фізичну присутність в країні;
 • осіб, які в’їзжають з “зелених” зон.

З 11.07.2020 усі подорожуючі старше 16 років, які прибувають з-поза меж ЄС або країн «червоної зони», по прибуттю мають заповнювати спеціальну форму «Public Health Passenger Locator Form». Завантажити форму можна за посиланням: https://dofi.ibz.be/sites/dvzoe/FR/Documents/BELGIUM_PassengerLocatorForm.pdf

У разі подорожі приватним автотранспортом, форму потрібно надсилати протягом 12 годин після прибуття на територію Бельгії на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Обов’язковий карантин (самоізоляція) для усіх, хто прибуває з-поза меж ЄС та країн “червоної” зони.

Громадян, які мають очевидні ознаки захворювання, проходять 7-ми денний карантин або самоізоляцію, протягом цього часу повинні сдати тест на COVID -19.

Громадяни, які не мають ознак хвороби та були в близькому контакті з особами, в яких було виявлено COVID -19, так само перебувають на карантині 7 днів, та мають сдати тест на COVID -19.

Проходження тесту на COVID -19 не є обов’язковим для громадян, які в’їзжають з “червоної” зони.

Громадяни, які в’їзжають для виконання особливих функцій або мета перебування яких є суттєвою, повинні мати при собі підтверджуючий документ: лист-запрошення, вербальная нота тощо. Дозволи на в’їзд до Бельгії може бути оформлений через Посольство Бельгії в Україні.

Якщо громадянин іноземної держави планує перебувати на території Бельгії менше ніж час, який встановлений для проходження карантину,  дозволяється виїхати з території країни раніше закінчення строку карантину.

До 1 березня 2021 року Бельгія заборонила в’їзд та виїзд за теритрорію країни без поважних причин. при перетині кордону наявність офіційного пдітвердження причини виїзду або в’їзду в Бельгію є обов’язковою!

Особливості по країні

З 11.07.2020 усі подорожуючі старше 16 років, які прибувають з-поза меж ЄС або країн «червоної зони», по прибуттю мають заповнювати спеціальну форму «Public Health Passenger Locator Form».

У разі подорожі приватним автотранспортом, форму потрібно надсилати протягом 12 годин після прибуття на територію Бельгії на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Починаючи з 18.12.2020 є бов’язковим 10-ти денний карантин (самоізоляція) для усіх, хто прибуває з-поза меж ЄС та країн “червоної” зони.

Носіння захисних масок для осіб старших 12 років є обов’язковим на вулицях, транспорті та громадських місцях.

Після прибуття на територію Бельгії, є можливим проходження тесту на COVID-19. Визнаються виключно результати тесту, який був зроблений в Бельгії. Тест можливо пройти одразу після прибуття, в аеропортах Бельгії.

З 19 жовтня введено “комендантську” годину яка триває з 22.00 до 6.00 ранку (в певних регіонах з 24.00), перебування на вулиці дозволено з поважних причин (неохідність звернення до лікаря, поліції і т.п.) та для виконання невідкладних службових обов’язків.

З 12 жовтня зачинено готелі, бари, ресторани, кафе, розважальні громадські заклади.

Відкриті грантові можливості / Актуальні конкурси за стипендіальними програмами

Гранти НАТО для реалізації проєктів у рамках Програми «Наука заради миру і безпеки» 

Апліканти: навчальні заклади, неурядові організації.

Пріорітетні напрями фінансування: охорона навколишнього середовища, також попередження та протидія терористичних загроз, інших загроз безпеці та викликів, серед яких є протидія екологічному та комп’ютерному тероризму, безпека продуктів харчування тощо.

Кінцевий термін подання заявки – щорічно (дедлайни відсутні).

Особливі умови: проєктна пропозиція на виділення гранту в рамках Програми має обов’язково містити потенційних країн-партнерів (обов’язково принаймні одну державу-члена) по реалізації проєкту, орієнтовний термін його виконання та необхідну суму на реалізацію (в тому числі очікувані дотації з боку НАТО), а також відповідати пріоритетам НАТО.

Детальніше про проєкт – https://ukraine-nato.mfa.gov.ua/ua/ukraine-nato/nato-projects

Правила в’їзду в Республіку Білорусь:

Тимчасово призупинено перетинання державного кордону на в’їзд в Республіку Білорусь в пунктах пропуску для автомобільного, пішохідного, залізничного та річкового сполучення іноземними громадянами та особами без громадянства (далі – іноземними).

Обмеження не поширюється на осіб, що в’їжджають через Національний аеропорт Мінськ, а також на:

 • іноземних громадян, що прямують за дипломатичними та службовими паспортами;
 • глав і членів офіційних делегацій; 
 • іноземців, які надають міжнароднутехнічну, міжнародну безоплатну та іншу допомогу Республіці Білорусь;
 • водіївтранспортних засобів при виконанні міжнародних автомобільних перевезень, а також перевезень міжнародних поштових відправлень;
 • членів екіпажівсуден внутрішнього водного транспорту, поїзних бригад, локомотивних бригад міжнародного залізничного сполучення;
 • іноземців, які є подружжям, батькамиабо дітьми іноземців, які мають дозвіл на постійне проживання на території Республіки Білорусь, або громадян Республіки Білорусь;
 • іноземців, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживанняна території Республіки Білорусь;
 • іноземців, які мають документи, що підтверджують право на здійснення трудової діяльностіна території Республіки Білорусь;
 • іноземців, які прямують до Республіки Білорусь за повідомленням про важку хворобу або про смерть близького родича, чоловіка (дружини), а також осіб, які їх супроводжують;
 • іноземців, які здійснюють перевезення стовбурових клітин, органів для трансплантації;
 • іноземців, які прибувають в Республіку Білорусь на запрошення юридичних осіб, зареєстрованих на території Республіки Білорусь;
 • іноземців, які прибувають в Республіку Білорусь для отримання медичної допомоги, при пред’явленні ними документів (копій документів) організації охорони здоров’я Республіки Білорусь (запрошення, договір про надання медичної допомоги та інше), що підтверджують мету цієї поїздки, а також осіб, які їх супроводжують;
 • іноземців, які прибувають в Республіку Білорусь за укладеними договорами надання туристичних послугна проведення мисливського туру з їх участю.

У виняткових випадках, пов’язаних з надзвичайними обставинами, а також з метою забезпечення національних інтересів Республіки Білорусь за рішенням Голови Державного прикордонного комітету або уповноваженої ним посадової особи державний кордон Республіки Білорусь можуть перетинати іноземці, що в’їжджають з іншими цілями.

Особливості по країні

Дозволено:

 • Пропуск на борт повітряного судна.
 • Виліт в інші країни дозволяється з урахуванням обмежень, введених країною, до якої прямує громадянин.
 • Вимога самоізоляції: Іноземці, які прибули в Республіку Білорусь з країн, включених у переліккраїн, в яких реєструються випадки інфекції COVID-19, що розміщується на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я за посиланням  (http://minzdrav.sov.bviruldlvabelorusskikh-grazhdan/strany-krasnoy-zony.php), зобов’язані перебувати в самоізоляції протягом 10 календарних днів з дня прибуття до Республіки Білорусь і не підлягають подальшому пропуску через державний кордон Республіки Білорусь до закінчення терміну самоізоляції.
 • Необхідність наявності довідки про відсутність COVID-19: Іноземці, які досягли шестирічного віку, за винятком тих, що мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання на території Республіки Білорусь, під час прибуття в Республіку Білорусь повинні мати оригінал або копію медичного документу на паперовому носії або в електронному вигляді, що підтверджує негативний результат лабораторного дослідження на інфекцію COVID-19.Тест виконується не пізніше трьох діб до дати перетинання державного кордону Республіки Білорусь (включаючи дату його перетинання) методом полімеразної ланцюгової реакції. У медичному документі має бути зазначено прізвище, власне ім’я, по батькові (якщо таке є) громадянина, дату проведення і результат лабораторного дослідження на інфекцію COVID-19 (білоруською, російською або англійською мовою).Відсутність медичного документу є підставою для відмови іноземцям у в’їзді в Республіку Білорусь.Наявність у іноземців, які прибули з країн, де реєструються випадки коронавірусної інфекції, негативного ПЛР-тесту не звільняє їх від необхідності дотримання 10-денної самоізоляції.

Вимоги самоізоляції і наявності довідки не поширюються на:

 • іноземних громадян, що прямують за дипломатичними та службовими паспортами;
 • глав і членів офіційних делегацій;
 • іноземців, які надають міжнароднутехнічну, міжнародну безоплатну та іншу допомогу Республіці Білорусь;
 • іноземців, які прибувають в Республіку Білорусь на запрошення юридичних осіб, зареєстрованих на території Республіки Білорусь;
 • водіївтранспортних засобів при виконанні міжнародних автомобільних перевезень, а також перевезень міжнародних поштових відправлень;
 • членів екіпажівсуден внутрішнього водного транспорту, поїзних бригад, локомотивних бригад міжнародного залізничного сполучення;
 • іноземців, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання на території Республіки Білорусь, які прибувають в Республіку Білорусь після перебування у службовому відрядженні;
 • іноземців, які прямують до Республіки Білорусь за повідомленням про важку хворобу або про смерть близького родича, чоловіка (дружини), а також осіб, які їх супроводжують;
 • іноземців, які здійснюють перевезення стовбурових клітин, органів для трансплантації;
 • іноземців, що прямують транзитомчерез територію Республіки Білорусь і мають документи, що підтверджують виїзд з Республіки Білорусь протягом 24 годин. Особи, що перевищили 24-годинний термін транзиту, через державний кордон Республіки Білорусь пропускаються тільки при наявності медичного документа;
 • іноземців, які прибувають в Республіку Білорусь за укладеними договорами надання туристичних послугна проведення мисливського туру з їх участю.
 • Правила виїзду з Республіки Білорусь:З 21 грудня 2020 р. тимчасово призупиняється перетинання державного кордону Республіки Білорусь на виїздз Республіки Білорусь іноземцями, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання на території Республіки Білорусь, в пунктах пропуску для автомобільного, пішохідного, залізничного та річкового сполучення.Обмеження на виїзд не поширюються на осіб, що виїжджають через Національний аеропорт Мінськ, а також на:
 • іноземних громадян, що прямують за дипломатичними та службовими паспортами;
 • глав і членів офіційних делегацій;
 • водіївтранспортних засобів при виконанні міжнародних автомобільних перевезень, а також перевезень міжнародних поштових відправлень;
 • здійснюють доставку офіційної кореспонденції і дипломатичної пошти за міждержавними фельд’єгерськими маршрутами;
 • членів екіпажівсуден внутрішнього водного транспорту, поїзних бригад, локомотивних бригад міжнародного залізничного сполучення;
 • іноземців, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання на території Республіки Білорусь, які вибувають у службове відрядження;
 • осіб, які вибувають з Республіки Білорусь за повідомленням про важку хворобу або про смерть близького родича, чоловіка (дружини), а також осіб, які їх супроводжують;
 • осіб, які здійснюють перевезення стовбурових клітин, органів для трансплантації;
 • осіб, що виїжджають з Республіки Білорусь для отримання медичної допомоги, при пред’явленні документів (копій документів) приймаючої медичної організації або Міністерства охорони здоров’я Республіки Білорусь, що підтверджують мету цієї поїздки, а також осіб, які їх супроводжують;
 • осіб, що виїжджають не частіше одного разу протягом шести місяців з Республіки Білорусь у зв’язку із здійсненням трудової діяльності на території іноземної держави, за умови пред’явлення документів, що підтверджують факт здійснення трудової діяльності (трудового договору (контракту) з іноземним роботодавцем або його копії, дозволу на роботу, виданого уповноваженою організацією приймаючої сторони, а також дозволу на право в’їзду до іноземної держави в зазначених цілях);
 • осіб, що виїжджають не частіше одного разу протягом шести місяцівз Республіки Білорусь для отримання освіти в закордонних освітніх організаціях, при пред’явленні документів (копій документів), що підтверджують отримання ними освіти в іноземній освітньої організації, або документів (копій документів) установи освіти Республіки Білорусь про направлення учнів на навчання в іноземній освітній організації, а також дозволу на право в’їзду до іноземної держави в зазначених цілях.

У виняткових випадках, пов’язаних з надзвичайними обставинами, а також з метою забезпечення національних інтересів Республіки Білорусь за рішенням Голови Державного прикордонного комітету або уповноваженої ним посадової особи перетинання державного кордону Республіки Білорусь на виїзд з Республіки Білорусь може бути дозволено.

Вимога самоізоляції для таких осіб зберігається.

Такий дозвіл може бути дано після закінчення 10 календарних днів з дати закінчення терміну самоізоляції.

 

Режим тимчасового в’їзду

Можливий за певних умов.

Дозволено в’їзд:

з 01.03.2021 повітряним транспортом громадянам України та власникам посвідки на проживання в Україні на зазначених нижче умовах:

– подорожувати необхідно повітряним транспортом безпосередньо із держав-членів Європейського Союзу, Ізраїлю, Туреччини, Швейцарії, Норвегії, США, Великобританії та Північної Ірландії, Саудівської Аравії, Катару, ОАЕ, Бахрейну, Вірменії, Азербайджану, України, Казахстану, РФ, Білорусі, включаючи транзитні поїздки через треті країни; (сухопутні і морські кордони залишаються закритими).

– на прикордонному пункті пропуску Грузії необхідно пред’явити сертифікат ПЛР-тестування, проведеного не більш ніж за 72 години до поїздки в Грузію;

– на 3-й день перебування обов’язково пройти ПЛР-тестування за свій рахунок;

– перед перетином державного кордону необхідно заповнити спеціальну анкету, вказавши історію поїздок за останні 14 днів, контактні дані (адреса, номер телефону, адреса електронної пошти тощо) https://stopcov.ge/en/Protocol ;

Всі особи, які перебували у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії протягом останніх 14 днів, будуть поміщені в обов’язковий карантин на 12 днів після в’їзду. У цьому випадку обов’язок пред’явлення негативного результату ПЛР-тесту на кордоні, а також ПЛР-тестування на 3-й день перебування буде знятий.

За винятком вищевказаних категорій, обмеження на в’їзд до Грузії не поширюється на:

 • представників дипломатичних місій і міжнародних організацій, акредитованих в Грузії, і членів їх сімей;
 • членів сімей громадян Грузії, незважаючи на їх національність (чоловік, діти до 18 років, за наявності відповідних документів);
 • осіб, які прибувають до Грузії в рамках гуманітарної місії, якщо поїздка такої місії (лікарі, волонтери тощо) до Грузії є необхідною;
 • осіб, яким відповідними органами Грузії надано статус особи без громадянства;
 • осіб, які мають нейтральні проїзні документи (видаються урядом Грузії для мешканців тимчасово окупованих територій Грузії);
 • осіб, які мають статус біженця в Грузії;
 • членів офіційних делегацій (рішення буде прийматися в кожному конкретному випадку);
 • водіїв потягів і вантажних автомобілів, що займаються перевезенням товарів і послуг, а також екіпажі літаків.

Особливості по країні

З 01.02.2021 відновлено регулярне міжнародне пасажирське авіасполучення

Діє пасажирське поромне сполучення Батумі – Чорноморськ (компанія “Укрферрі“)

Закрито кордони з Вірменією, Азербайджаном, Туреччиною та Росією (крім громадян, що повертаються на батьківщину)

На вантажні перевезення ці обмеження не поширюються, в окремих випадках транзит здійснюється у супроводі поліції

З 28 листопада по всій країні обмежено:

– переміщення людей з 21:00 до 05:00 як пішки, так і на транспортному засобі, а також знаходження в громадських місцях– регулярні міжміські перевезення пасажирів, у тому числі — залізницею, автобусом, маршрутним таксі. Обмеження не вводяться на легкові автомобілі (у тому числі таксі);

– ресторани і об’єкти харчування повністю переходять на сервіс takeaway (в Аджарії заклади харчування з 1 лютого відновили свою роботу на відкритому повітрі (крім вихідних);

– торгові об’єкти (крім продуктових, кормів для тварин, аптек, ветеринарних аптек, магазинів побутової хімії та гігієни, кіосків преси) працюють з 10:00 до 19:00 (крім вихідних);

– відкриті та закриті ринки почнуть працювати з 15 лютого. Аграрні ринки продовжують функціонувати;– очне навчання відновлено в школах по всій країні, крім Тбілісі, Кутаїсі, Руставі;

– роботу приватних та державних дитячих садків планується відновити 01 березня;

На гірськолижних курортах робота готелів дозволена тільки для влаштування карантинних просторів. Зупиняється робота гірськолижних трас і гірськолижних підйомників.

Лікування більш легких випадків захворювань можливе вдома з активними консультаціями сімейних лікарів – це кращий спосіб запобігти перевантаженню системи охорони здоров’я і в той же час забезпечити, щоб особи, які терміново потребують медичної допомоги, не залишилися без уваги. Пацієнти, які не можуть самостійно ізолюватися, розміщуються в COVID-готелях, де були посилені компоненти терапії і забезпечено постійне медичне спостереження.

Заборонено, крім осіб, які мають:

 • дозвіл на проживання в країні
 • поважну причину для прибуття – участь у похованні родичів, лікування, комерційне перевезення вантажів, участь у судовому розгляді або відвідання близьких – дружини/чоловіка, доньки/сина, бабусь/дідусів, онуків, бізнес поїздки, поїздки з метою співбесіди щодо майбутнього працевлаштування, навчання, а також відвідання нареченої/ого. Такі громадяни під час перетину кордону мають надати прикордонним органам Данії докази, що підтверджують  поважну причину прибуття, а також  дійсний негативний  COVID – 19 тест, який має бути зроблено не раніше 24 годин до прибуття. Також у подорожуючих є можливість надати позитивний тест на коронавірус, який було зроблено від 2 до 8 тижнів до вильоту до Данії. Після прибуття до Данії необхідно знову здати тест в аеропорту (безкоштовно) та перебувати 10 днів на самоізоляції. Самоізоляцію можна припинити здавши тест ПЦР через 4 дні після прибуття до Данії. Пасажири, які подорожують до країни непрямими рейсами, можуть подавати негативний COVID – 19 тест, зроблений за 24 годин до прибуття в перший аеропорт на шляху слідування до Данії.

Особливості по країні

Під час перетину кордону громадяни мають надати прикордонним органам Данії докази, що підтверджують  поважну причину прибуття, а також  дійсний негативний  COVID – 19 тест, який має бути зроблено не раніше 24 годин до прибуття. Також у подорожуючих є можливість надати позитивний тест на коронавірус, який було зроблено від 2 до 8 тижнів до вильоту до Данії.

Детальну інформацію про правила перетину кордону Данії та додаткові обмежувальні заходи, що спричинені пандемією, можна дізнатися на офіційному сайті https://en.coronasmitte.dk/rules-and-regulations/entry-into-denmark

У зв’язку з негативною тенденцією до зростання кількості випадків захворювань на території Королівства Данія, спричинених коронавірусом (COVID-19), Урядом Данії прийнято рішення про посилення карантинних заходів, зокрема:

 • зачинено торгівельно-розважальні комплекси та магазини (крім продажу харчових продуктів);
 • призупинено роботу спортзалів, перукарень, кафе та ресторанів (крім видачі замовлень «тake away»);
 • заборонені зібрання більше 5 осіб;
 • Зазначені обмеження будуть діяти орієнтовно до 05.04.2021 року та можуть бути продовжені.

 

Режим тимчасового в’їзду заборонено, крім осіб, які мають посвідку на проживання в країні (Elamisluba) та члени їх сімей.

 • Мають дозвіл на проживання в країнах Європейського Союзу, Шенгенських державах, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Андорри, Монако, Сан-Марино та Ватикану, а також власники довгострокових віз зазначених країн та члени їх сімей, які не мають симптомів COVID-19;
 • Громадяни країн, перерахованих в Додатку 1 до Рекомендації Ради Європейського Союзу.
 • Іноземні громадяни без симптомів COVID-19, які приїхали до Естонії на навчання або роботу.

Винятки також поширюються на перевізників товарів та сировини, осіб, що займаються міжнародними вантажними і пасажирськими перевезеннями, осіб, які беруть участь в технологічній роботі компанії, що працює в Естонії, постачальників медичних послуг, дипломатів, людей, які прибувають в рамках міжнародної військової співпраці.

Як виняток, Департамент поліції та прикордонної охорони Естонії, може дозволити перетин державного кордону з метою в’їзду в Естонію іноземцям, які не мають симптомів COVID-19, на підставі обґрунтованого спеціального клопотання до Департаменту поліції і прикордонної охорони Естонії.

Деталіhttps://www.politsei.ee/ru/instruktsii/soobshchenie-o-chrezvychaynom-polozhenii

З 15 січня 2021 р,. згідно з рішенням Уряду Естонської Республіки, особи, які прибувають до країни, повинні надати негативний результат тестування на COVID-19 (ПЛР тест), зроблений не більш як за 72 години до перетину кордону, або зробити його невідкладно в Естонії. При в’їзді в Естонію з держав з підвищеним ризиком зараження на коронавірус вимога 10-денної самоізоляції буде діяти і в разі негативного тесту на коронавірус.

Деталіhttps://www.kriis.ee/ru

У разі прибуття для роботи або навчання в зареєстрованому в Естонії навчальному закладі з третьої країни, яка не входить в список Додатка 1 Рекомендації Ради Європейського союзу, застосовується зобов’язання 10-денної самоізоляції, а також необхідно відразу після прибуття в Естонію пройти тест на коронавірус, який необхідно повторити не раніше, ніж на шостий день після першого тесту. Тестування не звільняє від самоізоляції достроково.

Інформація про країни та обмеження в пересуванні переглядається Урядом Естонії раз на тиждень і публікується на сайті Міністерства закордонних справ Естонії (https://vm.ee/ru).

Додаткова інформація щодо порядку в’їзду на територію Естонії в період дії карантинних обмежень: https://www.kriis.ee/ru/puteshestvie-v-estoniyu-grazhdane-drugih-stran

Особливості по країні

 • В країні частково призупинено міжнародне пасажирське сполучення – автобусне, залізничне.
 • Авіасполучення між Естонією та Україною наразі припинено за рішенням Уряду Естонії.
 • В Естонії діють певні карантинні обмеження у різних сферах. Детально:https://www.kriis.ee/ru/povsednevnaya-zhizn 

Відкриті грантові можливості / Актуальні конкурси за стипендіальними програмами

Грант на мікрофінансування від Міністерства закордонних справ Естонії

Пріоритетними є проєкти, які пов’язані з однією з наступних галузей:

 • освіта;
 • охорона здоров’я;
 • мир і стабільність;
 • розвиток демократії і верховенство закону;
 • економічний розвиток;
 • екологічно сприятливий розвиток;
 • інформування громадськості та глобальна освіта.

І  відповідати загальним цілям розвитку співпраці:

 • становище жінок та забезпечення гендерної рівності;
 • поліпшення навколишнього середовища та підвищення рівня екологічної свідомості;
 • сприяти втіленню ICT solutions.

Апліканти: урядові або місцеві органи влади; НУО.

Бюджет: до 15 000 євро

Кінцевий термін подання заявки – постійнодіюча до 2023 р.

Заявник повинен подати свої проєктні пропозиції естонською або англійською мовою до Посольства Естонії в Україні. За рік можуть бути профінансовані 2 або 3 проєкти.

Детальніше про проєкт – https://vm.ee/en/activities-objectives/development-cooperation-and-humanitarian-aid

 

Режим тимчасового в’їзду

Іноземцям дозволений в’їзд на територію Індії, окрім  власників туристичних віз. Не видаються також т.зв. «електронні візи по прибуттю».

Для в’їзду на територію Індії іноземці також можуть звернутися до індійської дипломатичної установи за кордоном для отримання одноразової візи типу X-Misc. Рішення щодо надання такої візи прийматиметсься окремо в залежності від конкретного випадку.

17.02.2021 р. урядом Індії оприлюднено нові правила в’їзду в країну, які вводяться в дію з 23.59 год 22.02.2021 р., і якими, окрім

вже існуючого обов’язкового завчасного (до вильоту пасажира) декларування в’їзду та наявності 72-годинного негативного ПЛР тесту, передбачаються додаткові вимоги для подорожуючих з Великобританії, Європи, Близького Сходу, Бразилії і ПівденноАфриканської Республіки.

Серед таких вимог, зокрема, є необхідність обов’язкового самооплачуваного ПЛР тестування по прильоту в індійські аеропорти, чи прибуттю в морські порти або сухопутні пункти пропуску, а також 14-денна самоізоляція після прибуття до кінцевого пункту призначення в Індії, незалежно від негативного результату ПЛР тесту чи відсутності симптоматики COVID. У зв’язку з цією вимогою, пасажири із згаданих

країн, що слідують через індійські аеропорти транзитом мають пройти тестування в транзитному аеропорту та продовжити свій маршрут лише після отримання негативного ПЛР тесту. Таким чином транзитним пасажирам необхідно заздалегідь планувати свої поїздки з транзитною затримкою в індійських аеропортах не менше 8 годин для ПЛР тестування.

Окрім того, згаданими правилами посилюється контроль за пасажирами з Великобританії, Бразилії і ПАР, які виявлять симптоми COVID та позитивний ПЛР тест. Для ізоляції та лікування таких інфікованих створюються окремі центри та ізольовані приміщення у вже існуючих протипандемічних центрах в усіх штатах Індії. Посиленому контролю підлягають також особи, які виявлені у безпосередній близькості до виявлених інфікованих. До таких “контактних осіб” відносяться усі

пасажири, що мали місця в літаку в одному ряду з інфікованим, а також на місцях, розташованих за 3 ряди попереду і позаду.

Більш детальну інформацію можна знайти за посиланням https://boi.gov.in/content/advisory-travel-and-visa-restrictions-related-covid-19-1.

Особливості по країні

До 31 березня 2021 року в Індії продовжено заборону на регулярне міжнародне пасажирське авіасполучення. Окремі пасажирські авіарейси з/до Індії здійснюються авіаперевізниками у форматі т.зв. «Air Bubbles» (двосторонні угоди з іноземними країнами, в т.ч. Україною, про часткове відновлення пасажирського авіасполучення).

Режим тимчасового в’їзду заборонено за винятком:

 • іноземців, які мають дозвіл на проживання в одній з країн-членів ЄС, Шенгенської простору, Андоррі, Монако, Ватикані або Сан-Марино, та які прямують до відповідної країни постійного проживання, що має бути документально підтверджено;
 • власників довготермінових віз, виданих однією з країн-членів ЄС або Шенгенського простору, які прямують до країни, яка видала відповідну візу;
 • медичних співробітників, у тому числі дослідників, або осіб, які доглядають за людьми похилого віку, для виконання своїх обов’язків;
 • персоналу, який зайнятий у перевезенні вантажів, членів екіпажів морських та повітряних суден;
 • дипломатичного та консульського персоналу, співробітників міжнародних організацій, військових або гуманітарних місій, з метою виконання посадових обов’язків;
 • студентів, які навчаються в Іспанії або іншій країні ЄС або Шенгенської Угоди, та мають відповідний дозвіл на навчання або візу та медичну страховку, та які виключно прямують до країни, де має відбуватися навчання, і якщо в’їзд відбувається під час академічного курсу або не раніше ніж за 15 днів до його початку;
 • висококваліфікованих працівників, які прибувають з метою виконання необхідної роботи, яка не може бути відкладена або здійснена дистанційно, а також учасників міжнародних змагань високого рівня (що має підтверджуватися запрошенням Вищої спортивної ради Іспанії), які відбуваються в Іспанії, що має підтверджуватися документально;
 • осіб, які документально підтвердять наявність вимушених сімейних обставин;
 • осіб, які документально підтвердять необхідність в’їзду через форс-мажорні обставини, внаслідок вимушеної потреби або з гуманітарних причин;
 • осіб, які постійно проживають в Австралії, Японії, Новій Зеландії, Руанді, Сінгапурі, Республіці Корея, Таїланді, КНР, спеціальних адміністративних районах Макао та Гонконг за умови, що такі особи подорожують до Іспанії безпосередньо із країни постійного проживання.

Зазначені обмеження запроваджені на період до 24 год. 00 хв. 31 березня 2021 року та можуть бути модифіковані у разі зміни істотних обставин або оголошення оновлених рекомендації на рівні ЄС.

Усі іноземці, які подорожують до Іспанії у дозволених випадках, мають завчасно заповнити формуляр санітарного контролю (на порталі МОЗ Іспанії або завантажити мобільний додаток на телефон) та отримати QR код для надання представникам прикордонних служб в аеропорту призначення.

З 23 листопада усі пасажири, які прибувають із країн «зони ризику», мають надавати оригінал довідки про негативний результат тесту на наявність активної інфекції SARS-CoV-2, що має бути здійснене протягом 72 годин до прибуття в Іспанію. Така довідка має бути оформлена англійською або іспанською мовою та надаватися у паперовому або електронному вигляді. Довідка має містити щонайменше такі дані: прізвище та ім’я пасажира, номер паспортного документа (має збігатися із даними у формулярі санітарного контролю, що заповнюється окремо), дату тестування, установчі та контактні дані відповідного медичного центру, а також інформацію про застосовану техніку тестування.

Для підтвердження відсутності активної інфекції прийнятними вважатимуться довідки про негативний результат тесту полімеразної ланцюгової реакції (RT-PCR Covid 19), тест ТМА (Transcription- Mediated Amplification) або інший тест, що базується на еквівалентній молекулярній техніці. Натомість «швидкі» тести на антитіла, на антиген або серологічні тести (ELISA, CLIA, ECLIA) до розгляду не прийматимуться.

Особливості по країні

 • Обмежено пересування між містами та автономними областями країни, а також переміщення у населених пунктах у нічний час.
 • Встановлені обмеження кількості осіб, які можуть брати участь у зібраннях, зокрема, під час відвідання релігійних заходів.
 • Наявні обмеження щодо в’їзду до Іспанії стосуються усіх шляхів пересування.
 • Виїзд громадян України з Іспанії в Україну не обмежується.

Режим тимчасового в’їзду заборонено:

Виняток для громадян України – власників посвідки на проживання в Італії, або тих, хто в’їжджає в Італію з підтверджених мотивів роботи, здоров’я, абсолютної необхідності. В’їзд з метою туризму не дозволяється. В окремих випадках, за рішенням італійських компетентних органів та за наявності аргументованих підстав, може бути дозволений в’їзд до країни осіб, які мають підтверджені та стабільні особисті стосунки з громадянами Італії. При в’їзді необхідно заповнити особисту декларацію та пройти самоізоляцію (правило самоізоляції не стосується певних категорій осіб).

Детальна інформація (англійською мовою) щодо актуальних правил в’їзду в Італійську Республіку, посилання на анкети особистої декларації, інформація щодо правил проходження самоізоляції та виключення з них міститься на офіційній вебсторінці Міністерства закордонних справ Італії за посиланням:

https://www.esteri.it/mae/en/ministero/normativaonline/decreto-iorestoacasa-domande-frequenti/focus-cittadini-italiani-in-rientro-dall-estero-e-cittadini-stranieri-in-italia.htm

Особливості по країні

Виїзд громадян України з Італії дозволений.

З 03 листопада 2020 року в Італії запроваджено поділ регіонів на т.зв. “зони ризику” (червона, помаранчева, жовта), відповідно до яких застосовуються обмежувальні карантинні заходи.

Червона зона (наразі в загальному не стосується жодного регіону, проте запроваджується на період різдв’яних та новорічних свят у дні: 24, 25, 26, 27, 31 грудня 2020 року та 01, 02, 03, 05 та 06 січня 2021 року  – на всій території країни) – заборона пересування, закриття закладів громадського харчування, торговельних центрів, заборона зібрань, закриття музеїв, виставкових центрів, кінотеатрів.

Помаранчева зона (в загальному стосується тільки Регіону Абруццо, проте запроваджується на період різдв’яних та новорічних свят у дні: 28, 29, 30 грудня 2020 року та 04 січня 2021 року на всій території країни) – заборона пересування з 22.00 до 05.00 годин, закриття закладів громадяського харчування, закриття у вихідні та передсвяткові дні торговельних центрів, закриття музеїв, кінотеатрів, театрів, спортивних залів.

Жовта зона (в загальному стосується Регіонів Базиліката, Калабрія, Кампанія, Емілія-Романія, Фріулі Венеція Джулія, Лаціо, Лігурія, Ломбардія, Марке, Молізе, П’ємонт, АП Тренто, АП Больцано, Апулья, Сардинія, Сицилія, Тоскана, Умбрія, Валь д’Аоста, Венето, проте відміняється на період різдв’яних та новорічних свят на період з 24 грудня 2020 року по 06 січня 2021 року) – заборона пересування з 22.00 до 05.00 годин, обмеження діяльності закладів громадяського харчування, закриття у вихідні та передсвяткові дні торговельних центрів, закриття музеїв, кінотеатрів, театрів, спортивних залів.

В’їзд заборонено, за винятком:

 • постійних резидентів Канади та безпосередніх членів сім’ї (батьки/подружжя/діти) громадян/постійних резидентів Канади;
 • резидентів США (за умови обґрунтування суттєвої потреби у в’їзді до Канади);
 • членів дипкорпусу та екіпажів морських/повітряних суден;
 • безпосередніх членів сім’ї (батьки/подружжя/діти) тимчасових резидентів Канади (за умови наявності письмового дозволу Міністерства імміграції на приїзд до Канади);
 • власників дозволів на навчання/імміграцію, виданих до 18.03.2020, а також учнів та студентів, які навчаються в навчальних закладах, що мають дозвіл на прийом іноземних студентів від Уряду Канади (перелік щотижня оновлюється та публікується на офіційному сайті Уряду);
 • власників дозволів на навчання (якщо навчання не переведене в онлайн форму);
 • власників дозволів на роботу (якщо вони проживають в Канаді, або працюють у важливій галузі, і їхнє робоче місце не скорочене внаслідок карантинних обмежень);
 • осіб, які отримали захист.

По приїзду в Канаду – обов’язкова 14-денна самоізоляція.

Особи, які в’їжджають до Канади зобов’язані подати особисту інформацію в електронному вигляді через додаток ArriveCAN перед тим, як сісти на рейс. У ньому вказуються дані щодо місця перебування, контактна інформація, план карантину, оцінка наявності симптомів COVID-19. Наявність ArriveCAN перевіряється представниками Канадської прикордонної служби безпосередньо на кордоні. При цьому до осіб, які не подали інформацію в цифровому вигляді перед посадкою на рейс, можуть застосовуватися заходи впливу (від усних попереджень до штрафу в 1000 доларів). Винятки зроблені для тих, хто не може подати документи електронним способом через особисті обставини, такі як інвалідність або недостатня інфраструктура.

Такі ж правила діють і в сухопутних та морських пунктах пропуску. Транзитним пасажирам, кінцевим пунктом призначення яких не є Канада, не потрібно подавати свою інформацію через ArriveCAN.

Крім цього, з 7 січня 2021 року всі особи, які планують прибути до Канади повітряним транспортом, повинні пройти тест на COVID-19 перед посадкою на міжнародні рейси. Зокрема, потрібно продемонструвати негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до прибуття до країни (вказане контролюється авіаперевізниками). Також наявність такого тесту перевіряється безпосередньо під час проходження прикордонного контролю Канади. 14-денну самоізоляцію потрібно проходити навіть при наявності негативного тесту.

З 22.02.2021 всі особи, які прибувають до Канади повітряним транспортом, будуть зобов’язані здати тест на COVID-19 в аеропорту, після чого ізолюватися у спеціально визначеному готелі за свій кошт, поки не отримають результатів. На це знадобиться до трьох днів, а коштуватиме це близько 2000 канадських доларів. Після отримання негативного результату тесту особа повинна продовжувати відбувати обов’язковий 14-денний карантин вдома. У випадку виявлення захворювання на коронавірус особа буде змушена залишатися в готелі до повного одужання. Введене раніше правило щодо обов’язкового пред’явлення негативного тесту, зробленого за 72 години до посадки на рейс, залишається в силі.

З 15.02.2021 всі особи, які прибувають до Канади через сухопутні прикордонні пункти, повинні пред’явити доказ негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус, зробленого за 72 години до цього.

З 01 березня 2021 року міжнародні рейси будуть приймати лише чотири найбільші канадські аеропорти, зокрема в мм. Монреалі, Торонто, Калгарі та Ванкувер.

Після в’їзду до Канади повітряним, наземним або морським транспортом протягом 48 годин необхідно через додаток ArriveCAN або безкоштовний номер +1-833-641-0343 підтвердити про прибуття до місця свого карантину чи ізоляції. Перебуваючи на самоізоляції, особи повинні щодня проводити самооцінку симптомів COVID-19.

Контроль за виконанням вказаних правил здійснюватиметься правоохоронними органами Канади за допомогою телефонних дзвінків або ж особистих візитів додому.

Особливості по країні

В’їзд до Атлантичних провінцій Канади (Нова-Скоша, Ньюфаундленд і Лабрадор, Принс Едвард Айленд, Нью-Брансвік) мешканцям інших регіонів країни дозволений лише після отримання відповідного дозволу Уряду цих провінцій та з дотриманням 14-денної ізоляції.

Заборонено.

У зв’язку з епідемічною ситуацією на цей час прийнято рішення про заборону на в’їзд в КНР для іноземних громадян (зокрема,  для громадян України, які знаходяться на території України), власників дійсних віз та дозволів на тимчасове проживання категорій Z, Q, S.

Крім цього, Посольство КНР в Україні припиняє оформлення Декларації про стан здоров’я щодо зазначених категорій осіб. Згадані обмеження є вимушеними тимчасовими заходами, прийнятими у зв’язку з актуальною епідемічною ситуацією, та не стосуються власників дипломатичних і службових віз (та відповідних паспортів), а також віз категорії С.

Щодо в’їзду в САР Гонконг.

Подорожній, який перебував в Україні протягом останніх 14 днів до посадки на літак, що має прибути до Гонконгу, зобов’язаний надати такі документи:

 • Негативні результати тестування на нуклеїнові кислоти COVID-19 англійською або китайською мовою, яке було проведене за 72 годин до запланованого часу вильоту відповідного літака, видані лабораторією чи закладом охорони здоров’я, на ім’я, ідентичне такому, що відображене у дійсних проїзних документах.
 • У випадку якщо відповідний звіт складений не англійською або китайською мовою, або не містить усієї вищезазначеної інформації, необхідне письмове підтвердження англійською або китайською мовою, що видане лабораторією чи закладом охорони здоров’я із зазначенням імені відповідного подорожуючого ідентичне такому, що відображене у його дійсних проїзних документах, та містить всю вказану вище інформацію.
 • Документальне підтвердження англійською або китайською мовою, що засвідчує, наявність у лабораторії чи закладу охорони здоров’я акредитації ISO 15189 або визнання чи затвердження такої відповідними місцевими органам влади.
 • Підтвердження англійською або китайською мовою бронювання номеру в готелі в Гонконзі не менше ніж на 14 днів, починаючи з дня прибуття до Гонконгу.

Додаткові роз’яснення розміщені на офіційній сторінці Уряду САР Гонконг щодо коронавірусної тематики: https://www.coronavirus.gov.hk/eng/high-risk-places.html.

Особливості по країні

З 7 листопада 2020 року всі китайські та іноземні пасажири, які вирушають з України в КНР, перед посадкою на авіарейс зобов’язані надати негативний результат ПЛР-тестування на COVID-19 і негативний результат тестування на антитіла класу IgM до COVID-19 (обидва результати повинні бути вказані на одній довідці, а не окремо), а також подати заявку на отримання зеленого QR-коду здоров’я з відміткою «HS» або Декларації про стан здоров’я. Конкретні вимоги полягають в наступному:

Вимоги до проходження тестування.

У зв’язку з відсутністю прямого авіасполучення між Україною і КНР всі пасажири, які вирушають з України в КНР, вимушені здійснювати пересадку на транзитний авіарейс в третіх країнах, отже, всі пасажири зобов’язані двічі проходити ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID- 19.

Перше тестування проводиться в Україні. Не раніше ніж за 48 годин до посадки на авіарейс пасажири зобов’язані пройти процедуру забору матеріалу тестування, отримати довідку з негативними результатами ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID-19 і відправити її на електронну адресу Посольства КНР в Україні для підтвердження.

Друге тестування проводиться на території транзитної країни (через яку пасажири здійснюють транзитний авіарейс). Не раніше ніж за 48 годин до посадки на авіарейс пасажири зобов’язані пройти процедуру забору матеріалу тестування, отримати довідку з негативними результатами ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID-19 і відправити її на електронну адресу Посольства КНР в даній країні для для підтвердження.

Термін дії QR-коду здоров’я і Декларації про стан здоров’я становить 48 годин, починаючи з моменту забору матеріалу тестування.

Процедура оформлення іноземними громадянами Декларації про стан здоров’я.

Після отримання довідки з негативними результатами ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID-19 іноземні громадяни повинні відправити на одну із зазначених нижче адрес електронної пошти Посольства КНР в Україні відскановані документи: першу сторінку закордонного паспорта, довідку з результатами тестування, власноруч підписану Декларацію про стан здоров’я, копію авіаквитків (при наявності), а також діючу візу. Документи необхідно відправити на адресу Посольства КНР (Консульства КНР), в якому була видана віза.

Посольство КНР в Україні (м.Київ): Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Генеральне Консульство КНР в Одесі: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Для підтвердження Посольством КНР у відповідній транзитній країні, через яку здійснюється транзитний авіарейс, пасажири мають самостійно знайти інформацію і електронну адресу на офіційному сайті Посольства КНР в даній країні.

Після підтвердження Посольство КНР ставить електронну печатку на Декларацію про стан здоров’я і повертає заявнику електронною поштою. Пасажири зобов’язані самостійно роздрукувати Декларацію про стан здоров’я і мати її при собі. Авіакомпанії, що здійснюють прямі авіарейси в КНР, будуть дозволяти здійснювати посадку на літак на підставі Декларації про стан здоров’я, виданої Посольством КНР в тій країні, з якої здійснюється даний авіарейс.

Важливі примітки від Посольства Китаю в Україні.

– Рекомендується уважно ознайомлюватися з інформацією та належним чином дотримуватися відповідних вимог. Якщо Ви не отримали негативні результати ПЛР-тестування на COVID-19 та/або тестування на антитіла IgM до COVID-19 згідно із зазначеними вимогами, а також перед посадкою на літак не отримали зелений QR-код здоров’я або Декларацію про стан здоров’я, це унеможливлює Вашу посадку на авіарейс. В такому випадку Ви маєте повторно спланувати та пройти всі необхідні процедури.

– У зв’язку з відсутністю прямого авіасполучення між Україною і КНР, перед вибором транзитного авіарейсу через третю країну, задля уникнення несприятливих обставин та виникнення перешкод при пересадці на транзитний авіарейс, рекомендується заздалегідь ознайомитися з правилами в’їзду на територію цієї країни, самостійно знаходити інформацію про наявність в аеропорту даної країни умов для проведення ПЛР-тестування і тестування на антитіла IgM, а також ознайомитися з вимогами проходження ПЛР-тестування і тестування на антитіла IgM в даній країні.

– Посольство КНР в Україні визначило установи, в яких пасажири можуть пройти ПЛР-тестування на COVID-19 і тестування на антитіла IgM до COVID-19. В обов’язковому порядку інформуйте зазначені  установи про заплановану поїздку в КНР.

Список медичних закладів, вказаних Посольством КНР:

 • Медична лабораторія “МЕДЛАБ”, м.Київ (відповідна назва в системі – MEDLAB); сайт http://medlabtest.ua; телефон: (096)-848-87-78, (073)-284-87-78;
 • Медична лабораторія CSD-Lab, м.Київ (відповідна назва в системі – CSDLAB); сайт http://csdlab.ua; телефон: 0-800-33-00-75;

∙ Медична лабораторія “Артмедіуз”, м.Одеса (відповідна назва в системі – ARTMED); сайт http://artmediuz.od.ua; телефон: (048)-704-93-95, (068)-147-49-52;

∙ ТОВ Медичний центр імені академіка В.І.Грищенка, м.Харків (відповідна назва в системі – ACAGRK); телефон: (067)-824-01-01, (057)-712-01-01, (050)-393-01-01.

Заявникам рекомендується заздалегідь зв’язуватись із зазначеними закладами та уточнювати час і місце тестування.

Увага! До 06 квітня 2021 року в Латвії продовжено дію надзвичайної ситуації.

Починаючи з 11 лютого 2021 року в’їзд до Латвії без поважних причин заборонено для всіх осіб  з усіх країн ЄС, Європейського економічного простору, Швейцарії та Великої Британії.

Поважними причинами для можливості в’їзду до Латвії є:

– робота

– навчання

– возз’єднання сім’ї

– лікування

– транзит

– супроводження неповнолітніх

– похорони

– повернення до постійного місця проживання

Перед прибуттям до ЛР необхідною вимогою є заповнення анкети на сайті www.covidpass.lv   не раніше, ніж за два дні до приїзду до ЛР та отримати QR-код.

При заповненні даної анкети нема необхідності докладати підтверджувальні для в’їзду документи. Проте необхідно ці документи мати при собі під час в’їзду до Латвії для надання  на вимогу Державної прикордонної охорони чи Державної поліції Латвії.

В ЛР існує обов’язкове проходження карантину 10 днів після повернення з країн “червоної” зони (за виключенням іноземних делегацій, які прибувають в Латвію на запрошення Президента, Парламенту, Уряду, Конституційного, Верховного судів чи Державного контролю, а також осіб, які прямують в Латвію для лікування в стаціонарі на запрошення лікарні, яке попередньо погоджено з державною прикордонною службою ЛР (більше інформації https://spkc.gov.lv )).

Слід пам’ятати, що громадяни України, які прямують до ЛР на лікування, мають обов’язково пройти тест на COVID19 перед виїздом  з України, після в’їзду в ЛР за власні кошти зробити повторний тест на COVID19.

З 25 січня 2021 року приймається тільки негативний результат молекулярно-біологічного тесту PCR на наявність інфекції Covid-19 (який робиться з мазків, які беруться з носа і ротової порожнини).

Якщо пасажир не зможе пред’явити підтвердження, йому буде відмовлено у вході в транспортний засіб. Підтвердження повинно бути написано англійською, французькою або російською мовою або офіційною мовою країни вильоту.

Ця норма відноситься також до тих, хто запланував прибути до Латвії на особистому транспортному засобі. Результат тесту необхідно вказати в анкеті https://covidpass.lv  яку буде перевіряти Державна прикордонна охорона і представники поліції.

Працівники підприємств комерційних перевезень, які перетинають кордон Латвії, виконуючи робочі обов’язки або слідуючи до місця роботи і назад, тест на Covid-19 робити не зобов’язані.

Вимога про пред’явлення негативного тесту на Covid-19 також не поширюється на дітей, які не досягли 11 років.

В країні діє обов’язковий масочний режим в публічних місцях (магазини, транспорт, торгівельні центри, аптеки, тощо; роботу магазинів та ТЦ обмежено).

Особливості по країні

До 06 квітня 2021 року в Латвії діє надзвичайна ситуація.

В ЛР існує обов’язкове проходження карантину (10 днів) після повернення з країн “червоної” зони” (за виключенням іноземних делегацій, які прибувають в Латвію на запрошення Президента, Парламенту, Уряду, Конституційного, Верховного судів чи Державного контролю, а також осіб, які прямують в Латвію для лікування в стаціонарі на запрошення лікарні, яке попередньо погоджено з державною прикордонною службою ЛР (більше інформації https://spkc.gov.lv)).

Слід пам’ятати, що громадяни України, які прямують до ЛР на лікування, мають обов’язково пройти тест на COVID19 перед виїздом  з України, після в’їзду в ЛР за власні кошти зробити повторний тест на COVID19.

Обов’язковий масочний режим в публічних місцях (магазини, транспорт, аптеки, тощо; роботу магазинів та ТЦ обмежено).

Відкриті грантові можливості / Актуальні конкурси за стипендіальними програмами

Стипендії Уряду Латвії

В рамках Угоди між Урядом України та Урядом Латвії у сфері освіти, науки, молоді та спорту Державне агентство з питань розвитку освіти Латвійської Республіки пропонує українським студентам, здобувачам та науковцям скористатися стипендіальними можливостями для навчання/дослідження в закладах вищої освіти Латвії та участі в літніх школах у  2021/2022 навчальному році.

Категорії учасників: студенти (від 2-го року навчання), аспіранти, докторанти і викладачі.

Тривалість програми: для студентів і аспірантів – до 1 академічного року, для докторантів і викладачів – до 5 місяців.

Розмір стипендії: від 500 €/місяць (залежно від категорії учасника і виду мобільності).

Для участі у конкурсі необхідно попередньо отримати лист-запрошення з боку латвійського ЗВО і підготувати відповідний пакет документів.

Детальна інформація за посиланнямhttps://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/

Кінцевий термін подання заяв:1 квітня.

За консультаціями щодо участі звертайтеся до управління міжнародного співробітництва (ауд. БІЦ-410,Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел. 68-77-84).

Заборонено, крім осіб, які:

 • мають дозвіл на тимчасове/постійне проживання у Литві (leidimas gyventi)
 • мають литовську національну візу
 • є подружжям, дітьми або батьками громадян Литовської Республіки
 • є подружжям, дітьми або батьками іноземців, які мають дозвіл на постійне проживання у Литовській Республіці
 • мають дозвіл на проживання у будь-якій країні Європейської економічної зони або у Швейцарії, Великій Британії, Андоррі, Монако, Сан-Маріно та Ватикані
 • проживають у третіх країнах (крім країн Європейської економічної зони, Швейцарії, Великої Британії, Андорри, Монако, Сан-Маріно та Ватикану), що включені ЄС до списку третіх країн, для резидентів яких зняті тимчасові обмеження на несуттєві подорожі до країн ЄС, крім випадків, коли в цій третій країні рівень зараження коронавірусом протягом останніх 14 календарних днів перевищує 25 випадків на 100 тис населення. Список таких країн періодично оновлюється на урядовому порталіЛитовської Республіки.
 • є членами екіпажу, які працюють у литовських компаніях, що займаються міжнародними комерційними перевезеннями, або які здійснюють міжнародні комерційні перевезення усіма видами транспортних засобів
 • є працівниками дипломатичних та консульських установ, представниками міжнародних організацій та членами їхніх сімей
 • є художниками та мають дозвіл Міністра культури Литви для участі в професійних художніх заходах
 • є журналістами, які прибуватимуть до Литви з дозволу Міністра закордонних справ Литовської Республіки
 • є медиками, які прибувають до Литви для надання медичних послуг
 • є професійними спортсменами, які прибувають до Литви з дозволу Міністра освіти, науки та спорту Литовської Республіки для участі у змаганнях високого рівня
 • в’їжджають з метою навчання
 • є інвесторами, які прибувають до Литви з дозволу Міністра економіки та інновацій Литовської Республіки
 • в’їжджають до Литви з гуманітарною метою з дозволу Міністра внутрішніх справ Литовської Республіки за поданням Міністра закордонних справ Литовської Республіки
 • в’їжджають для відвідування похорон родичів (батьків, дітей, братів або сестер своєї родини)
 • в’їжджають з метою, пов’язаною із забезпеченням національної безпеки, з дозволу Міністра оборони Литовської Республіки або директора Департаменту державної безпеки Литви.

В інших виняткових випадках дозволяється в’їзд іноземців на основі індивідуального дозволу міністра, що має юрисдикцію у відповідній сфері діяльності, та за погодженням з Урядом Литви.

З 25 січня 2021 р. усі особи, які в’їжджають до Литви з країн зі значним поширенням COVID-19, зокрема України, зобов’язані надати негативні результати ПЛР-тесту на COVID-19 (сертифікат має бути перекладеним на литовську або англійську або російську мову), зробленого не раніше як за 48 годин до в’їзду до Литви, або зареєструватися на таке тестування у Литві (за гарячою лінією 1808) не пізніше як через 24 години після прибуття у Литву. 10-денна самоізоляція для таких осіб є також обов’язковою. Термін самоізоляції можна зменшити, якщо власним коштом здати тест на 7-й день самоізоляції.

Починаючи з 15 вересня 2020 року кожен громадянин Литви або іноземний громадянин, який повертається до Литви або прибуває на територію Литовської Республіки регулярним, спеціальним або чартерним повітряним, морським або наземним транспортом, повинен самостійно подавати свої персональні дані до Національного центру громадського здоров’я виключно в електронному вигляді шляхом заповнення відповідної форми англійською, литовською або російською мовами, доступної за посиланням https://keleiviams.nvsc.lt/en/form.

Перед посадкою на літак, пором, автобус чи поїзд та під час перевірки на місці призначення мандрівник повинен підтвердити заповнення зазначеної форми шляхом надання отриманого від Національного центру громадського здоров’я Литви відповідного QR-коду.

Зазначеним вище категоріям осіб в’їзд дозволяється через міжнародні пункти пропуску в аеропортах, а також через такі автомобільні пункти пропуску: Medininkai –  Kamenyi Log, Šalčininkai – Benjekoni, Raigardas – Privalka, Kybartai – Chernyshevskoye, Panemunė – Sovetsk, Lavoriškės – Kotlovka.

Особливості по країні

До 31 березня 2021 року включно у Литві діє загальнонаціональний карантин, який було запроваджено 7 листопада 2020 р.

 • Носіння масок у громадських місцях (у приміщеннях, транспорті) є обов’язковим.
 • Дозволяється бути без маски на вулиці, якщо на відстані 2 метрів немає інших людей (крім членів родини).
 • Обов’язкове дотримання дистанції у 2 м між особами або групами осіб. Обов’язкове дотримання правил гігієни.
 • Дозволено виходити з дому лише за наявності вагомих причин: відвідування роботи, магазину або медичного закладу, поїздки з/в аеропорт, на вокзал.
 • Забороняється залишати територію свого муніципалітету без вагомих причин, обмежено транспортний рух між муніципалітетами. Дозволено переміщення між «кільцевими» муніципалітетами жителям Алітусу та Алітуського району, Каунасу та Каунаського району, Клайпеди та Клайпедського району, Панєвєжісу та Панєвєжського району, Шяуляю та Шяуляйського району, Вільнюсу та Вільнюського району.
 • Відчинені тільки магазини, де продаються продовольчі товари, харчування для тварин, ортопедичні товари, аптеки, оптики, точки видачі товарів, придбаних в інтернет-магазинах, а також магазини промтоварів, що мають вхід з вулиці та площу не більш як 300 кв. м при наданні 20 кв. м на кожного покупця.
 • Зачинені ресторани, кафе (страви можна замовляти онлайн або забирати самостійно, але не можна споживати їжу у закладі), бари, нічні клуби та інші місця розваг, казино, всі комерційні та некомерційні культурно-розважальні заклади (музеї, галереї, кінотеатри тощо), спортивні клуби, басейни, сауни тощо. Також заборонено відвідувати заклади дозвілля або орендувати приміщення для проведення приватних заходів.
 • Працюють салони краси (20 кв. м на кожного клієнта).
 • Медичні заклади надають планові послуги.
 • Забороняється відзначення особистих свят, дозволяється натомість організація та проведення похорон.
 • Дозволяється перебувати на вулиці у складі не більш ніж 2 осіб, за винятком випадків спільного перебування членів однієї сім’ї.
 • Всі учбові заклади проводять навчання дистанційно (онлайн).
 • Запроваджено режим дистанційної роботи державних та муніципальних установ, підприємств тощо.
 • Забороняється також відвідування мешканцями усіх установ соціального обслуговування.

Детальніше про карантинні обмеження – на урядовому порталі Литви.

З 25 січня 2021 р. усі особи, які в’їжджають до Литви з країн зі значним поширенням COVID-19, зокрема України, зобов’язані надати негативні результати ПЛР-тесту на COVID-19 (сертифікат має бути перекладеним на литовську або англійську або російську мову), зробленого не раніше як за 48 годин до в’їзду до Литви, або зареєструватися на таке тестування у Литві (за гарячою лінією 1808) не пізніше як через 24 години після прибуття у Литву. 10-денна самоізоляція для таких осіб є також обов’язковою. Термін самоізоляції можна зменшити, якщо власним коштом здати тест на 7-й день самоізоляції.

Починаючи з 15 вересня 2020 року кожен громадянин Литви або іноземний громадянин, який повертається до Литви або прибуває на територію Литовської Республіки регулярним, спеціальним або чартерним повітряним, морським або наземним транспортом, повинен самостійно подавати свої персональні дані до Національного центру громадського здоров’я виключно в електронному вигляді шляхом заповнення відповідної форми англійською, литовською або російською мовами, доступної за посиланням https://keleiviams.nvsc.lt/en/form.

Перед посадкою на літак, пором, автобус чи поїзд та під час перевірки на місці призначення мандрівник повинен підтвердити заповнення зазначеної форми шляхом надання отриманого від Національного центру громадського здоров’я Литви відповідного QR-коду.

Відкриті грантові можливості / Актуальні конкурси за стипендіальними програмами

Стипендії на навчання у Литві

Стартував конкурс на отримання стипендій для навчання у Литві на термін від 1 до 2 семестрів.

Категорії учасників: студенти (бакалаврату, магістратури) та аспіранти будь-яких спеціальностей.

Фінансове забезпечення: щомісячна стипендія від 400 до 800 євро (залежить від категорії учасника) та покриття вартості навчання.

Документи для участі: аплікаційна форма, угода про навчання (Learning Agreement), підписана приймаючим ЗВО, рекомендаційний лист, сертифікат про знання англійської на рівні не нижче В2.

Дедлайн: 5 квітня 2021р.

Детальніше про програму за посиланням https://studyin.lt/scholarships/short-term-studies/

Оголошено конкурс спільних українсько-литовських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2022‑2023 рр. Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України, Міністерство освіти, науки та спорту Литовської Республіки і Науково-дослідна рада Литви.

Прийом заявок триває до 4 травня 2021 року.

Пріоритетні напрями:

 • інформаційні та нові виробничі технології (лазерні, прецизійні, механотронні, робототехнічні, плазмові, оптоелектронні, сенсорні тощо);
 • енергетика та енергоефективність;
 • екологія та раціональне природокористування;
 • науки про життя, нові технології лікування та профілактики найпоширеніших хвороб, дослідження у сфері біотехнології, біоінженерії та генетики;
 • нові речовини та матеріали;
 • пріоритетні проблеми у сфері соціальних та гуманітарних наук;
 • технології оборонного спрямування.

Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, наукових установ, підприємств у статуті яких зазначається діяльність із проведення наукових досліджень України,  та науково-дослідних груп установ Литовської Республіки. Більш детальна інформація про конкурс та перелік супровідних документів на сайті МОН України.

Заборонено крім осіб, які мають дозвіл на проживання або довгострокову національну візу типу “D”. З 16 березня 2021 року відновлюється дія дозволу на в’їзд до Нідерландів неодружених партнерів, які доказово можуть підтвердити свої сталі стосунки з підданими Нідерландів щонайменше упродовж останніх 3 місяців. Це послаблення стосується  лише короткострокового перебування в Нідерландах (максимум 90 діб упродовж 180 діб). Якщо особа-партнер нідерландського підданого вже мала доступ до Нідерландів і відвідувала цю країну (з візою або без неї), такі сталі стосунки іноземного партнера з нідерландським підданим мали тривати щонайменше упродовж 6 місяців. Винятки з правил щодо обмеження надання дозволу на в’їзд з 16 березня 2021 року окремим категоріям іноземних громадян, у т.ч. у форс-мажорних обставинах, за відповідним рішенням Уряду Нідерландів: бізнесменам, студентам, висококваліфікованим мігрантам, професіоналам культурного та творчого секторів – https://www.facebook.com/Consulaat/posts/837702256809969

Детальніше про обмеження – https://bit.ly/361cIGG

Після прибуття до Нідерландів необхідно пройти 10-деннний курс самоізоляції – https://bit.ly/384btsV

Увага! З 29 грудня 2020 року запроваджено вимогу стосовно обов’язкового PCR-тесту для прибуття до Нідерландів – http://bit.ly/38nO0CQ

Особливості по країні

20.01.2021 р. Уряд Нідерландів повідомив про рішення запровадити додаткові заходи з метою протидії коронавірусу, які триватимуть до 04.30 31 березня 2021 року:

– введення комендантської години з 21.00 до 04.30 год. за погодженням 21.01.2021 р. Палатою Представників Королівства Нідерланди;

– обмеження кількості гостей, яких можна приймати вдома протягом дня до 1 особи старше 13 років (вступило в дію 20.01.2021 р.);

– Уряд Нідерландів планує законодавчо закріпити норму про обовязковий 10-денний карантин (наразі наполегливо рекомендується) для тих, хто перебував у контакті з хворим, або для подорожуючих з держав з високим рівнем розповсюження коронавірусу.

Також Урядом Нідерландів введено додаткові обмеження для подорожуючих, які починають діяти з 00.01 год. 23 січня 2021 року:

– до 01.04.2021 р. заборонені рейси з Великої Британії, країн Південної та Латинської Америки, ПАР, Кабо-Верде (щонайменше на місяць поки норма про обов’язковий 10-денний карантин не буде законодавчо закріплена);

– для подорожуючих з інших держав з високим рівнем розповсюження коронавірусу тепер обов’язковим є 2 негативних тести для в’їзду в Нідерланди: раніше встановлений обов’язковий тест ПЦР максимально за 72 години до в’їзду та швидкий тест, зроблений максимум за 4 години до посадки на літак (ці ж правила діють і для подорожей до заморських карибських територій Королівства Нідерланди) – http://bit.ly/364fCv8;

– скорочено список категорій громадян держав не членів ЄС, на яких не розповсюджувалася заборона на в’їзд, введена ЄС у березні 2020 року. Зокрема,  заборона на в’їзд в Нідерланди з короткотерміновою метою також розповсюджується  на: представників ділових кіл, студентів, висококваліфікованих мігрантів, представників культурного та креативного секторів, осіб, які перебувають у стосунках з громадянами Нідерландів.

Довідково: Починаючи з 00.01 29 грудня 2020 року всі пасажири, включаючи громадян Нідерландів, повинні мати із собою негативний результат PCR-тесту на Коронавірус Covid-19 для доступу до повітряного судна, що прямує до Нідерландів. Така вимога діє з 15 грудня 2020 року для резидентів Нідерландів, які не є членами ЄС і звільнені від заборони на поїздки до ЄС.

На додаток до негативного результату тестування, пасажири, які подорожують до Нідерландів повітряним транспортом з-за меж ЄС/Шенгенської зони, повинні також подати для огляду заповнену та підписану Декларацію про стан здоров’я – http://bit.ly/34IRPAo.  Обидва документи повинні бути надані у роздрукованому вигляді.

Якщо пасажири відмовляються подати для огляду негативний результат PCR-тесту на Коронавірус Covid-19 перед вильотом, їм можуть заборонити здійснити посадку на літак для подорожі до Нідерландів. Пасажирів, які подорожують повітряним транспортом за межі ЄС/Шенгенської зони, після їх прибуття до Нідерландів можуть також попросити подати свій негативний результат такого PRC-тесту та декларацію про стан здоров’я. Якщо цю вимогу виконати не видається за можливе, за рішенням прикордонної служби Нідерландів пасажирам може бути відмовлено у в’їзді до Нідерландів.

Вимоги до тесту Covid-19:

 • Тест має бути стандартним розгорнутим ПЦР-тестом на COVID-19 (тест полімерної ланцюгової реакції, який конкретно виявляє ураження коронавірусом (SARS-CoV-2); ЗВЕРНІТЬ ОСОБЛИВУ УВАГУ! Окремий експрес- тест теж вимагається для оформлення за 4 години до посадки на запланований рейс до Нідерландів).
 • Тест повинен бути проведений не більше ніж за 72 години до прибуття літака до Нідерландів з урахуванням різниці в часі.
 • Результат тесту повинен бути негативним.
 • Результати тесту повинні бути зафіксовані нідерландською, англійською, французькою, німецькою чи іспанською мовами.
 • Результат тесту повинен містити таку інформацію:

– імена та прізвища пасажира, вказані в його паспортному документі;

– дата та час проведення тесту; інші уточнюючі відомості;

– деталі інституту/лабораторії, яка проводила тест.

Обов’язок демонструвати негативний результат тесту поширюється на всіх пасажирів (у віці 13 років і старше), які подорожують до Нідерландів повітряним транспортом, включаючи пасажирів, які подорожують з країни, що знаходиться в межах ЄС/Шенгенської зони, а також підданих Нідерландів. Це також стосується виконання внутрішніх авіарейсів у межах Королівства Нідерландів.

Існують певні категорії пасажирів, які звільняються від цієї вимоги. Повний список, що включає всі категорії звільнення, доступний нідерландською мовою на веб-сайті www.rijksoverheid.nl/testverklaring.

14 грудня 2020 р. у зверненні Прем’єр-міністра  Нідерландів М.Рютте до нації було оголошено про додаткове посилення карантинних заходів у зв’язку із стрімким розповсюдженням коронавірусу (близько 9-10 тис. осіб на добу протягом останніх кількох днів). Локдаун, який розпочався 15.12.2020 р. і триватиме до 31.03.2021 р. до подальшого рішення Уряду Нідерландів.

У цьому зв’язку:

 • зачинено усі магазини, крім життєво необхідних (продуктові магазини, аптеки, пекарні, автозаправні станції);
 • зачинено середні школи та освітні заклади (заняття у закладах початкової та дошкільної освіти відновлено з 08.02.2021 р., середньої освіти – з 01.03.201 р.);
 • заборонена діяльність усіх контактних професій (перукарі, салони краси тощо) дозволяється;
 • зачинено публічні локації (музеї, театри, зоопарки, парки розваг, біблiотеки);
 • зачинено спортзали, басейни тощо. Заняття спортом дозволено лише на вулиці (максимум 2 особи) з дотриманням дистанції 1,5 метри;
 • зібрання групами не більше 2 осіб як у приміщенні, так і на вулиці (дозволяється запросити додому максимум 2 особи);
 • заборонені публічні заходи;
 • ресторани і кафе залишаються зачиненими. Готелі прийматимуть відвідувачів, але ресторани в готелях також зачинено;
 • у межах Нідерландів рекомендується подорожувати лише у разі реальної необхідності;
 • наполегливо рекомендується утриматися від поїздок за кордон (орієнтовно до кінця квітня 2021 р.).

Уряд Нідерландів також розробив дорожню карту, в якій прописані заходи, що діятимуть в залежності від рівня небезпеки (всього – 5 рівнів; наразі фактично оголошено 4 рівень – “серйозна загроза”, 5-й рівень – це повний локдаун).

Додатковим механізмом у боротьбі з розповсюдження коронавірусу Урядом Нідерландів також введено спеціальний мобільний додаток CoronaMelder – https://bit.ly/3oKl4eB, який став доступним у Нідерландах з 10 жовтня 2020 року. Мобільний додаток використовує технологію Bluetooth та сканує оточення, зберігаючи інформацію про наявність інших смартфонів у невеликому радіусі. Додаток дозволяє попереджати власників смартфонів про знаходження поблизу особи, інфікованої коронавірусом. Додаток генерує і періодично змінює ідентифікаційний номер, за яким неможливо виявити власника смартфону (таким чином дотримано умови анонімності та захисту персональних даних).

З 1 грудня 2020 року з метою запобігання стрімкому поширенню коронавірусу відповідним рішенням Уряду Нідерландів запроваджено вимогу щодо обов’язкового носіння захисної маски у всіх громадських місцях: магазинах, музеях, ресторанах і театрах. Це правило поширюється на осіб від 13 років. Приклади громадських внутрішніх просторів: магазини, автозаправки, музеї, ресторани, кафе, театри, концертні зали. Маска не обов’язкова, якщо у людей фіксоване місце роботи. Це означає, що, наприклад, в ресторанах або театрах маску можна знімати, коли люди сидять за столом або в холі. Представники контактних професій, такі як перукарі, інструктори з водіння та інші, зобов’язані також носити маску. Зобов’язання щодо використання захисних масок не поширюється на осіб, які не можуть носити або надягати маску через інвалідність або хворобу. Обов’язок носити маску діє упродовж 3 місяців. Після закінчення цього терміну можливе продовження застосування вимоги.

З 18.00 15 грудня 2020 для оформлення в’їзду до Нідерландів ззовні ЄС літаком або морським судном потрібно мати при собі негативний ПЛР-тест на коронавірус, дійсний упродовж 72 годин до запланованого прибуття до країи (в разі запізнення не з вини пасажира – 96 годин).
Обов’язково заповнюється відповідна форма – https://bit.ly/2Li9iZw

Розгорнута інформація Інституту здоров’я Нідерландів з корисними посиланнями – https://www.rivm.nl/en

Корисні посилання – https://bit.ly/3oProS2https://bit.ly/2I16uyBhttps://bit.ly/3kSbdkz

Заборонено, окрім для:

 • громадян України, які є членами родин громадянина ЄС або Великої Британії, Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії, Швейцарії) – з метою транзиту в країну проживання.
 • громадян України, які мають  право на довгострокове перебування в державах-членах ЄС (дозвіл на перебування/довгострокова віза, наприклад, для навчання або роботи), за умови, що вони повернуться в місце звичайного проживання.
 • громадян України, які виконують важливі функції (дипломати, члени екіпажів літаків, учасники вантажних перевезень тощо).

Особливості по країні

19 січня 2021 року було погоджено продовження «локдауну» на всій території Німеччини до 14 лютого 2021 року.

При цьому було також погоджено про посилення деяких обмежень. До нових карантинних заходів належать:

 • запровадження обов’язкового носіння медичних масок у магазинах та в громадському транспорті. Сюди відносяться як одноразові медичні (операційні) маски, так і респіратори класів FFP2 або KN95/N95. Вводиться заборона на носіння масок з тканини та прикривати рот і ніс предметами одягу у громадських місцях.
 • Роботодавці зобов’язані уможливити співробітникам роботу з дому, якщо вид діяльності це дозволяє.

Раніше ухвалені рішення щодо посилення протиепідемічних заходів продовжують діяти:

 • Обмеження роботи закладів роздрібної торгівлі, сфери послуг, громадського харчування та культурно-розважальних закладів до 14 лютого 2021 року. Працюватимуть і надалі виключно магазини, у яких можна придбати продукти харчування та товари першої необхідності, а також аптеки.
 • Громадяни закликаються обмежити свої контакти у наступні тижні до мінімуму і наскільки цього дозволяє ситуація, залишатися вдома.
 • Дозволяються зустрічі у приватних оселях лише з однією особою, яка не проживає постійно з членами одного господарства, яких відвідує.
 • Буде і надалі діяти обмеження для тих регіонів, де спостерігаються вкрай високі темпи поширення коронавірусу – 200 заражень на 100 тисяч осіб упродовж останніх семи днів. Особам, які проживають у таких регіонах, заборонятиметься віддалятися від міста проживання на відстань понад 15 кілометрів, за винятком поїздок з поважних причин. Одноденні подорожі у туристичних цілях не є поважною причиною.
 • Школи та дитсадки продовжують залишатися закритими до 14 лютого 2021 року.
 • Посилюються темпи проведення тестів на коронавірус, насамперед у будинках для літніх людей та в центрах догляду за людьми.
 • Запроваджується подвійна система виявлення хворих на COVID-19 для тих, хто прибуває із зон ризику з-за кордону. Обов’язковою нормою для мандрівників тепер є тест на коронавірус, що має бути зроблений максимум за дві доби до в’їзду до Німеччини або по прибуттю до країни. А також можна буде пройти тест вже на п’ятий день десятиденного карантину.
 • Уряд наполегливо просить громадян утриматися від поїздок за кордон у зони ризику без поважної причини. Діє обов’язкова електронна реєстрація при поверненні із зон ризику.
 • Посилюється контроль зі сторони поліції щодо дотримання приписів перебування на карантині громадян, які прибули з країн, де виявлено новий різновид коронавірусу.

Відкриті грантові можливості / Актуальні конкурси за стипендіальними програмами

Стипендії на вивченнянімецькоїмови в Баварії

Оголошено конкурс на отримання стипендій від центру BAYHOST на літні курси з вивчення німецької мови в університетах Баварії.

Категорії учасників: студенти (починаючи з 2-го курсу), та молоді науковці з усіх спеціальностей, які володіють німецькою мовою на рівні не нижче В1 (підтвердження необхідне).

Фінансові умови: покриття вартості курсу, проживання та харчування; у разі проведення онлайн-курсів, BAYHOST покриває вартість курсу.

Дедлайн: 23 березня 2021 року.

Детальна інформація за посиланням:

За консультаціями щодо участі звертайтеся до управління міжнародного співробітництва

(ауд. БІЦ-410, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел. 68-77-84).

Режим тимчасового в’їзду

“У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації, з 29 січня 2021 року Урядом Норвегії ужорсточено імміграційний режим, зокрема запроваджено заборону на в’їзд на територію Норвегії громадян інших країн, зокрема й України, за винятком:

 • громадян України, які мають посвідку на проживання в Норвегії;
 • громадян України, подружжя (spouse) або зареєстровані партнери (registered partner) яких постійно проживають на території Норвегії (є громадянами Норвегії або мають дозвіл на постійне проживання на території Норвегії);
 • громадян України, неповнолітні діти або пасинки яких постійно проживають на території Норвегії (є громадянами Норвегії або мають дозвіл на постійне проживання на території Норвегії);
 • громадян України, які є журналістами, за умови надання визначених документальних підтверджень необхідності відвідання Норвегії у цілях журналістської діяльності;
 • громадян України, які прибули на запрошення органів влади Норвегії;
 • членів екіпажу літаків та кораблів, вантажних перезень;
 • громадян України, які зайняті в суспільно критичних сферах.

Більш детальна інформація знаходиться за посиланням https://www.regjeringen.no/en/aktuelt/infections-must-fall/id2837640/

Громадяни України при в’їзді на територію Норвегії повинні засвідчити наявність негативного тесту на Covid-19 (норвезькою, шведською, датською, англійською, французькою або німецькою мовами), зробленого протягом 24-х годин до перетину норвезького кордону, місце проходження 10-денного карантину (https://www.norway.no/en/ukraine/services-info/visitors-visa-res-permit/?fbclid=IwAR3sgYDSwd79Rc-qV7jAIFHH8CrX1c-Zya6xKNOHGQX2MFQwy2614uj-8ak)

. З 2 січня 2021 року запроваджено додаткову вимогу щодо обов’язкової електронної реєстрації подорожі у цифровому реєстрі подорожей (https://reg.entrynorway.no/) протягом 72-х годин до перетину норвезького кордону, а також складання тексту на Covid-19 в одному з норвезьких тестувальних центрів протягом доби з часу прибуття в Норвегію (в аеропорту, на кордоні, муніципальних лікарнях тощо). З 31 січня 2021 року норвезький сертифікат щодо перенесеного захворювання на Covid-19 може бути підставою для звільнення від вимоги проходження карантину. Водночас, всі особи, які перебували у Великій Британії, Південній Африці, Ірландії, Нідерландах, Австрії, Португалії або Бразилії, повинні пройти ПЛР-тест на норвезькому кордоні. При в’їзді на територію Норвегії особа повинна надати у письмовому вигляді підтвердження від особи, яка надає місце проживання, про те, що це місце відповідає переліченим вище вимогам, бажано у вигляді заповненого бланка підтвердження або письмового підтвердження особи, яка надає місце проживання, з підтвердженням, що надане місце проживання має приватну кімнату, доступ до окремої ванної кімнати та кухні чи громадського харчування, і що є можливість уникати тісного контакту з іншими. Для осіб, які перебувають у звичайному готелі під час карантину, готель повинен надати таку документацію.

Наразі Урядом Норвегії опрацьовується рішення щодо розширення категорії громадян, які будуть зобов’язані проходити карантин у готелі.

У громадському транпорті, таксі, магазинах та інших місцях, де немає можливості дотримуватися дистанції 1 м, обов’язковим є носіння маски. До 25 березня 2021 р. в м.Осло діють посилені карантинні заходи.

Упродовж періоду дії запроваджених обмежень громадяни України мають право транзиту через територію Норвегії за умови, якщо вони залишатимуться у міжнародній зоні відповідного аеропорту та зможуть пред’явити чинний квиток або посадковий талон на наступний рейс.

Враховуючи часті зміни у нинішньому режимі в’їзду на територію Норвегії для громадян іноземних держав, громадянам України рекомендується додатково перевіряти інформацію щодо можливості в’їзду на територію Норвегії безпосередньо перед здійсненням відповідної подорожі”.

Особливості по країні

Громадяни України, які в’їжджають до Норвегії,  потребують проходження карантину, наявність негативного тесту на Covid-19 (норвезькою, шведською, датською, англійською, французькою або німецькою мовами), зробленого протягом 24-х годин до перетину норвезького кордону, обов’язкову електронну реєстрацію подорожі у цифровому реєстрі подорожей (https://reg.entrynorway.no/) протягом 72-х годин до перетину норвезького кордону, а також складання тексту на Covid-19 в одному з норвезьких тестувальних центрів протягом доби з часу прибуття в Норвегію.

Право в’їзду на територію Республіки Польща мають громадяни україни, які:

 • є подружжям або дітьми громадян Республіки Польща, або перебувають під постійною опікою громадян Республіки Польща;
 • мають Карту Поляка;
 • мають право на постійне або тимчасове проживання на території Республіки Польща;
 • мають право на виконання робіт на території Республіки Польща на тій самій основі, що й громадяни Польщі, мають дозвіл на працевлаштування, або підтвердження наміру виконання сезонних робіт, підтвердження доручення на виконання робіт іноземцю на території Республіки Польща, виконують роботу на території Республіки Польща або надають документи, з яких виникає, що виконання роботи розпочнеться, відразу після перетину кордону;
 • здобувають освіту у Польщі (учні, студенти, слухачі, здобувачі післядипломної освіти, докторанти);
 • є науковцями, котрі проводять дослідження на території Польщі;
 • є членами родин (подружжя, діти) громадянина Європейського Союзу, Європейської Угоди про вільну торгівлю (EFTA) – Сторони Угоди про Європейський економічний простір, або Швейцарської Конфедерації;
 • мають дозвіл на постійне проживання або карту довготермінового резидента країни-члена Європейського Союзу, Європейської Угоди про вільну торгівлю (EFTA) – Сторони Угоди про Європейський економічний простір, або Швейцарської Конфедерації, або є членами їх родин (подружжя, діти), які в’їжджають до Польщі з метою транзиту її територією;
 • є водіями транспортних засобів сфери міжнародних пасажирських, вантажних, чи комбінованих перевезень та в’їжджають на територію Польщі у рамках виконання службових обов’язків;
 • є працівниками дипломатичних та консульських установ, представниками міжнародних організацій та членами їхніх сімей, а також інші особи, які перетинають кордон на підставі дипломатичного паспорта;
 • є пасажирами повітряних суден, які здійснюють міжнародний переліт з аеропорту, розташованого на території Грузії, Японії, Канади, Нової Зеландії, Королівства Таїланд, Республіки Корея, Республіки Туніс,  Австралії та мають дозвіл на проживання у вказаних країнах;
 • мають польську національну візу з метою репатріації або візу з метою прибуття до Республіки Польща в якості члена найближчої родини репатріанта;
 • прибувають до Республіки Польща в якості спортсмена, члена тренувального штабу, лікаря, фізіотерапевта або судді, у зв’язку із участю у міжнародних професійних спортивних змаганнях, що організуються на території Республіки Польща міжнародною спортивною федерацією олімпійської або параолімпійської дисципліни або іншої дисципліни, визнаної Міжнародним Олімпійським Комітетом, або організовуються іншою міжнародною спортивною організацією континентального значення, що належить до такої федерації, а також є акредитованими спортивними журналістами (у випадку надання співробітникам Прикордонної варти РП відповідного письмового підтвердження, оформленого організаторами змагань або засвідченого відповідним польським спортивним об’єднанням, що підтверджує факт проведення змагань, час та характер участі у них);
 • в’їжджають до Польщі на підставі візи, виданої з метою прибуття з гуманітарних причин, що становить інтерес для Польщі, або є її міжнародним зобов’язанням;
 • в’їжджають до Польщі на підставі візи, виданої з метою участі у програмі Poland. Business Harbour;
 • іноземні підприємці та представники іноземних суб’єктів підприємницької діяльності, які в’їжджають до Польщі з бізнес-метою та отримали згоду на в’їзд міністра закордонних справ Республіки Польща у відповідь на ноту дипломатичної установи країни свого громадянства.

Особливості по країні

З 13 червня 2020 року було знято прикордонний контроль на внутрішніх кордонах ЄС.

З 1 липня 2020 року відновлено регулярне авіасполучення між Україною та Республікою Польща.

Громадяни України, які на даний час мають право в’їхати до Республіки Польща, після перетину кордону зобов’язані дотримуватись 10-денного карантину за умови відсутності у них клінічних симптомів хвороби.

Від обов’язку перебування на карантині після в’їзду на територію Польщі звільнено:

 • осіб, які мають довідку про наявність у них щеплення від COVID-19;
 • осіб, які отримали негативний результат ПЛР-тесту на наявність короновірусної інфекції, зроблений не раніше ніж за 48 годин до моменту перетину кордону;
 • водіїв та членів екіпажів авіа-, залізничних, судноплавних і автотранспортних засобів, чия професійна діяльність пов’язана із сферою міжнародних пасажирських, вантажних, чи комбінованих перевезень та які в’їжджають на територію Польщі у рамках виконання службових обов’язків;
 • інспекторів морської адміністрації які в’їжджають на територію Польщі у рамках виконання службових обов’язків;
 • пасажирів суден, які курсують, не запливаючи у порти третіх країн, між портами держав-членів Європейського Союзу, Європейської Угоди про вільну торгівлю (EFTA) – Сторони Угоди про Європейський економічний простір;
 • осіб, які здобувають освіту у Польщі (учні + супроводжуюча особа, студенти, слухачі, здобувачі післядипломної освіти, докторанти) а також, науковців, котрі проводять дослідження на території Польщі (за умови документального підтвердження факту навчання/наукової діяльності);
 • осіб, які у січні 2021 року складають іспит за восьмий клас, який відбувається у школах для дорослих, де навчання закінчується в осінньому семестрі;
 • працівників дипломатичних та консульських установ, представників міжнародних організацій та членів їхніх сімей, а також інших осіб, які перетинають кордон на підставі дипломатичного паспорта;
 • осіб, які виконують роботи на сільськогосподарських підприємствах, розташованих у прикордонних територіях обох країн;
 • осіб, які мають дозвіл на постійне проживання або карту довготермінового резидента країни-члена Європейського Союзу, Європейської Угоди про вільну торгівлю (EFTA) – Сторони Угоди про Європейський економічний простір, або Швейцарської Конфедераціі, а також членів їх родин (подружжя, діти), які в’їжджають до Польщі з метою ТРАНЗИТУ її територією;
 • спортсменів, тренерів, лікарів, фізіотерапевтів, суддів, акредитованих журналістів, які в’їжджають до Польщі з метою участі у спортивних заходах та мають підтверджуючі документи від організатора змагань;
 • медичних працівників, які в’їжджають на територію Польщі з метою працевлаштування у сфері охорони здоров’я.
 • осіб, які перетинають державний кордон Польщі, що становить внутрішній кордон ЄС, у рамках, або з метою виконання службових обов’язків.

Увага! З 28 грудня 2020 року до 17 січня 2021 року, відповідно до рішення Уряду РП, на території країни запроваджується ряд обмежень, зокрема:

 • Встановлено заборону на вільне переміщення осіб у новорічну ніч: з 19:00 31 грудня 2020 року до 6:00 1 січня 2021 року.  Обмеження не стосується осіб, які виконуватимуть службові обов’язки.
 • Призупинено роботу торгових центрів. Обмеження не стосується продуктових магазинів, газетних кіосків, аптек і магазинів засобів гігієни та побутової хімії, перукарень та косметичних салонів, великих меблевих магазинів, що функціонують в окремих приміщеннях.
 • Призупинено обслуговування в готелях. Обмеження не стосується обслуговування працівників державних служб, медиків, пацієнтів спеціалізованих лікарень, представників COS (спортсмени). Виняток становлять також готелі для персоналу.
 • Призупинено функціонування інфраструктури гірськолижних трас.
 • Доступ до спортивної інфраструктури дозволено лише для осіб, які займаються професійним спортом.
 • Встановлено 10-денний карантин для осіб, які в’їжджають до Польщі організованим транспортом.
 • Продовжено заборону на самостійне переміщення осіб, які не досягли 16-річного віку (з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 16:00).
 • Продовжено заборону проїзду у громадському транспорті у кількості, що перевищує 50% сидячих місць, або 30% усіх місць.
 • Продовжено обмеження на одночасне перебування у релігійних спорудах осіб, у кількості, що перевищує 1 особу/ 15м².
 • Продовжено обмеження на проведення громадських заходів, кількість не пов’язаних родинними зв’язками учасників яких перевищує 5 осіб.
 • Продовжено обмеження на функціонування спортзалів, фітнес-клубів, аквапарків.
 • Продовжено обмеження щодо одночасного перебування у магазині кількості осіб, яка перевищує 1 особу/ 15м².
 • Продовжено встановлений час обслуговування осіб літнього віку – 10:00-12:00.
 • Продовжено обмеження на функціонування закладів громадського харчування. Реалізація замовлень лише з доставкою.

 

Заборонено.

В Румунії діє режим Надзвичайної ситуації (до 13.03.2021 р. включно, з можливістю продовження), в рамках якого забороняється в’їзд на територію Румунії через пункти перетину кордону іноземних громадян, в тому числі і громадян України, та осіб без громадянства.

Виключення із зазначеної заборони стосується наступних категорій осіб:

– члени сім’ї громадян Румунії;

– члени сім’ї громадян інших держав-членів ЄС, Європейського економічного простору або Швейцарської Конфедерації, які мають право на проживання на території Румунії;

– особи, які мають довгострокові візи, дозвіл на проживання, або документ еквівалентний дозволу на проживання, виданий компетентними органами або інший еквівалентний документ, виданий компетентними органами інших держав, згідно з законодавством ЄС;

– особи, які в’їжджають до Румунії з професійною метою, що підтверджується отриманими візою, дозволом на проживання чи іншим еквівалентним документом, відповідно медичні працівники, дослідники в галузі медицини, медичні працівники геріатричної допомоги, а також перевізники та інші категорії персоналу задіяного у транспортуванні товарів, що забезпечує такі перевезення;

–  акредитований в Румунії дипломатичний, консульський персонал, персонал міжнародних організацій та члени їх сімей, військовий персонал або персонал, який може забезпечувати гуманітарну допомогу;

– особи в режимі транзиту (див. режим тимчасового транзиту), в тому числі репатрійовані в рамках отримання консульського захисту;

– пасажири, які подорожують з імперативних мотивів;

– особи, які потребують міжнародного захисту або з інших гуманітарних причин, особи, на яких поширюються положення Регламенту (ЄС) № 604/2013 Європейського Парламенту та Ради від 26 червня 2013 року, що встановлює критерії та механізми для визначення держави-члена відповідальної за розгляд заяви про міжнародний захист, поданої в одній з держав-членів вихідцям з третьої країни або особи без громадянства та особи, повернуті на підставі угод про реадмісію;

– іноземці та ОБГ, які подорожують з метою навчання;

– іноземці та ОБГ, висококваліфіковані працівники, якщо їх працевлаштування є необхідним з економічної точки зору, та діяльність не може бути відкладена або проводитись за кордоном;

– іноземці та ОБГ, транскордонні працівники, сезонні сільськогосподарські працівники, персонал морського та річкового транспорту;

– члени міжнародних спортивних делегацій, які приймають участь у спортивних змаганнях, організованих на території Румунії, згідно з законом;

– члени знімальних груп кінематографічних або аудіовізуальних продуктів, технічний та акторський персонал, який приймає участь в культурних подіях на території Румунії на основі договірних відносин, що підтверджуються відповідними офіційними документами.

!!!Рішення про пропуск через державний кордон Румунії приймається безпосередньо у румунському пункті пропуску виключно представниками прикордонної поліції Румунії (контакти пунктів пропуску: https://www.politiadefrontiera.ro/ro/main/pg-puncte-de-trecere-a-frontierei-307.html, телефони Генерального інспекторату прикордонної поліції Румунії: +4021.316.25.98, +4021.318.25.92, (+4)0219590,  e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.), з урахуванням вимог пов’язаних з триваючою дією Режиму надзвичайної ситуації в Румунії та низкою карантинних обмежень.

 Особливості по країні

До осіб (стосується тих, хто має право в’їзду до Румунії в умовах заборони в’їзду іноземцям до країни), які прибувають на територію Румунії з країн/зон/територій з високим епідеміологічним ризиком (http://www.cnscbt.ro/index.php/liste-zone-afectate-covid-19), будуть застосовуватись заходи карантину за домашньою/задекларованою адресою (за наявності документу щодо негативного результату тесту на коронавірус, зробленого не більше ніж за 72 год до в’їзду в Румунію – протягом 10 днів, без такого документу – протягом 14 днів).

На території Румунії запроваджено наступні заходи:

– обов’язок носити захисні маски для всіх осіб, які досягли 5-річного віку в усіх громадських приміщеннях та на вулиці;

– заборона покидати житлові приміщення з 23.00 до 05.00, окрім невідкладних випадків, що мають бути засвідчені у письмовій Декларації, в якій має бути зазначено ім’я та прізвище, дату народження особи, адресу будинку / місця роботи, причину поїздки, дату заповнення та підпис;

– заборона проведення масових заходів.

 

Режим тимчасового в’їзду

З 06:00 год (за середньоєвропейським часом) 17 лютого 2021 року змінюються правила в’їзду до Словаччини.

Пункт пропуску «Ужгород-Вишнє Нємецьке»:

працює в режимі пропуску автомобілів та вантажних перевезень.

Пункт пропуску «Малий Березний-Убля»:

працює в режимі пропуску автомобілів, пішоходів та велосипедистів, а також вантажних перевезень, вагою до 3,5 т.

Дозволений в’їзд:

 • громадян України, які мають дозвіл на проживання на території Словацької Республіки;
 • родичів (дружина/чоловік, неповнолітня дитина, батько/мати неповнолітньої дитини) тих громадян України, які мають постійний або тимчасовий дозвіл на проживання на території Словацької Республіки;
 • попередня реєстрація в’їзду: https://korona.gov.sk/uk/ehranica/;
 • особи, які прибувають в Словаччину зобов’язуються дотриматися домашньої самоізоляції до 14 днів. Не раніше 8-го дня з моменту самоізоляції можливо проходження PCR тестування. У випадку отримання негативного результату тесту RT-PCR самоізоляція може бути припинена.

Особливості по країні

Міжнародні пасажирські автобусні та залізничні перевезення припинені.

Авіасполучення: реєстрація -https://www.mindop.sk/covid/forms/edit/8efc2b0c4c4102a50153589184defbc3c25b

Пункт пропуску «Малі Селменці – Вельке Слеменце» закритий з 00.01 години (СЄЧ) 09.11.2020 року (на невизначений час, до подальшого повідомлення).

Відкриті грантові можливості / Актуальні конкурси за стипендіальними програмами

Стипендії від Міністерства освіти і науки Словацької Республіки

У рамках Програми співробітництва між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти Словацької Республіки надаються стипендії на навчання та стажування в ЗВО  Словацької Республіки:

 • 5 квот для студентів на часткове навчання (до 10 місяців);
 • 5 квот для стажистів та докторантів/ аспірантів з метою викладання лекцій або науково-дослідницьких робіт для викладачів ЗВО (до 10 місяців);
 • 5 квот для участі у літній школі з вивчення словацької мови та культури.

Фінансові умови: безкоштовне навчання, стипендія, покриття витрат на проживання. Також можлива мовна підготовка як складова частина навчання.

Кінцевий термін подання заяв на участь: 1 квітня 2021р.

У разі дистанційного навчання, стипендії надаються у розмірі 50% від загальної місячної виплати.

Детальніше про програму за посиланнямhttps://mon.gov.ua/ua/news/slovacka-respublika-nadaye-stipendiyi-na-navchannya-ta-stazhuvannya-gromadyan-ukrayini

За консультаціями звертайтеся до Управління міжнародного співробітництва (каб. БІЦ-410, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел. 68-77-84)

Режим тимчасового в’їзду

Відсутня заборона щодо в’їзду та виїзду для громадян України. З огляду на запроваджений локдаун та stay at home restrictions, пересування країною, в’їзд та виїзд з країни передбачається лише з нагальної потреби.

З 8 березня ц.р. кожен подорожуючий, який планує виїзд з Англіїмає заповнювати встановлену форму на сайті https://cutt.ly/Tzr2SEc . Виключення існують лише для переліку посад, які наведені на урядовому сайті – jobs are exempt and the conditions that apply .

У цій формі мають зазначатися особисті дані подорожуючого, включаючи адресу, номер паспорта та пункт призначення, а також відомості про причину поїздки. Вимагається надання доказів, що підтверджують причину поїздки. Авіакомпанії, залізничні оператори та поромні компанії повинні будуть перевіряти, чи є у пасажирів поважна причина для поїздки за кордон, зокрема з метою роботи, навчання, невідкладних сімейних обставин та лікування.

Правила для подорожуючих з Північної Ірландії, Шотландії, Уельсу є за цими лінками: rules for international travel from Northern IrelandScotland and Wales.

Тимчасово заборонено в’їзд подорожуючих, включаючи громадян України, які протягом останніх 10 днів перебували на території таких країн: Ангола, Аргентина, Болівія, Ботсвана, Бразилія, Бурунді, Кабо-Верде, Чилі, Колумбія, Демократична Республіка Конго, Еквадор, Есватіні, Французька Гвіана, Гаяна, Лесото, Малаві, Маврикія, Мозамбік, Намібія, Панама, Парагвай, Перу, Португалія (включаючи Мадейру та Азорські острови), Руанда, Сейшельські острови, ПАР, Суринам, Танзанія, Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ), Уругвай, Венесуела, Замбія, Зімбабве. Заборона не поширюється на осіб, які мають дозвіл на проживання у Великій Британії. Натомість ці особи будуть зобов‘язані дотримуватися вимоги самоізоляції до 10 днів у визначених державою готелях. Забронювати готель і проходження тестів на COVID-19 необхідно до прибуття до країни https://www.gov.uk/guidance/booking-and-staying-in-a-quarantine-hotel-when-you-arrive-in-england

Запроваджена вимога наявності в осіб, які прибувають до країни, негативного результату тестування на COVID-19 (ПЛР тест, LAMP), зробленого не більш як за 72 години до перетину кордону. Інформація щодо стандартів, яким повинен відповідати цей тест, є на цьому урядовому сайті https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-testing-for-people-travelling-to-england#information-that-the-test-result-must-include

У випадку недотримання цієї вимоги передбачається стягнення штрафу у розмірі від 500 фунтів стерлінгів.

Тест зроблений до прибуття до Великої Британії не є альтернативою вимоги самоізоляції.

Чинною є вимога самоізоляції до 10 днів осіб, які перетинають кордон, а також заповнення онлайн форми контактних даних, відомостей про місце самоізоляції і номерів бронювання тестів на COVID-19 перед приїздом до Великої Британії.

З 15 лютого ц.р. запроваджена обов’язкова вимога проходження на платній основі тестів на COVID-19 на 2 та 8 день самоізоляції по прибуттю в Англію. Проходження тестів на COVID-19 необхідно забронювати до прибуття до країни https://www.gov.uk/guidance/how-to-quarantine-when-you-arrive-in-england

У випадку порушення вимог самоізоляції передбачається стягнення штрафу у розмірі від 10 000 фунтів стерлінгів.

Особливості самоізоляції по прибуттю до Шотландії, Уельсу, та Північної Ірландії є на цих урядових сайтах:

У зв’язку із загостренням епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням в окремих регіонах Сполученого Королівства захворювання, викликаного новим штамом коронавірусу (2019-nCoV), Посольство рекомендує громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до Англії.

Особливості по країні

Запроваджена вимога наявності в осіб, які прибувають до країни, негативного результату тестування на COVID-19 (ПЛР тест, LAMP), зробленого не більш як за 72 години до перетину кордону. Інформація щодо стандартів, яким повинен відповідати цей тест, є на цьому урядовому сайті https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-testing-for-people-travelling-to-england#information-that-the-test-result-must-include

У випадку недотримання цієї вимоги передбачається стягнення штрафу у розмірі від 500 фунтів стерлінгів.

Чинною є вимога самоізоляції до 10 днів осіб, які перетинають кордон, а також заповнення онлайн форми контактних даних, відомостей про місце самоізоляції і номерів бронювання тестів на COVID-19 перед приїздом до Великої Британії.

З 15 лютого ц.р. запроваджена обов’язкова вимога проходження на платній основі тестів на COVID-19 на 2 та 8 день самоізоляції по прибуттю в Англію. Проходження тестів на COVID-19 необхідно забронювати до прибуття до країни https://www.gov.uk/guidance/how-to-quarantine-when-you-arrive-in-england

У випадку порушення вимог самоізоляції передбачається стягнення штрафу у розмірі від 10 000 фунтів стерлінгів.

Особливості самоізоляції по прибуттю до Шотландії, Уельсу, та Північної Ірландії є на цих урядових сайтах:

Чинним є рішення про запровадження локдауну на території країни.

Урядові заходи включають заборону виходити з дому, крім випадків нагальної потреби: медична допомога; купівля товарів першої необхідності; робота; індивідуальні заняття спортом на відкритому повітрі один раз на день.

Отримати актуальну інформацію щодо діючих карантинних обмежень на місцевому рівні можливо на цьому урядовому сайті https://www.gov.uk/find-coronavirus-local-restrictions

Режим тимчасового в’їзду

Запроваджено обмеження на поїздки до США громадян України, які упродовж останніх 14 днів перебували на території будь-якої з 26 європейських країн членів Шенгенської Угоди, Великої Британії, Ірландії, а також Китайської Народної Республіки, Бразилії, Ісламської Республіки Іран та Південно-Африканської Республіки (ПАР).

Зазначені обмеження діють також для пасажирів, які перебували на територіях названих країн з метою транзиту.

Дія цих правил не поширюється на громадян США чи законних постійних мешканців США (власників “зеленої картки”).

З 26 січня 2021 року набрали чинності нові правила щодо карантинних обмежень для пасажирів (незалежно від громадянства та/або місця постійного проживання), які подорожують авіасполученням до США.

Зокрема вони передбачають обов’язкову наявність у всіх подорожуючих (віком від двох років) негативного тесту на COVID-19, зробленого впродовж трьох днів (72 годин) до запланованої подорожі. Подорожуючий має надати авіакомпанії в паперовій або електронній формі підтвердження проведення лабораторних досліджень та наявності негативних результатів або одужання від COVID-19 та дозволу від лікаря або органів охорони здоров’я на здійснення подорожі.

Окрім цього подорожуючим рекомендується здавати повторно тест на COVID-19 на 3-5 день після прильоту до США та залишатись вдома протягом 7 днів, або протягом 10 днів у випадку відсутності результатів повторного тестування.

Останні рекомендації Центрів контролю за захворюваннями США (CDC) для подорожуючих авіатранспортом розміщенні за посиланням:

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-air-travel.html

Окремі штати та території можуть запроваджувати власні вимоги наявності свідчень про тестування та режиму карантину, які можна перевірити за адресою: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/travel-planner/index.html

Особливості по країні

Окремі штати та території можуть запроваджувати власні вимоги наявності свідчень про тестування та режиму карантину, які можна перевірити за адресою: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/travel-planner/index.html

Відкриті грантові можливості / Актуальні конкурси за стипендіальними програмами

Конкурс секторально-цільових грантів від міжнародної організації «Пакт», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується Міжнародною організацією Пакт

Апліканти: офіційно зареєстровані організації громадянського суспільства (ОГС) або консорціуми зареєстрованих ОГС з усіх регіонів України із стійкою організаційною та операційною структурою; доведений досвід консолідації та координації регіональних і місцевих мереж, охоплення різних верств населення; доведений досвід адвокації та просування демократичних реформ на національному, субнаціональному та локальному рівнях; досвід у здійсненні моніторингу демократичних реформ.

Пріорітетні напрями:

 • розробка та адвокація необхідних змін в політиці;
 • підвищення обізнаності громадськості про реформи та прогрес у їхній реалізації;
 • громадська участь у процесі реформ;
 • залучення та спілкування між різними зацікавленими сторонами у процесі реформ;
 • створення та зміцнення коаліцій ОГС, які підтримують та контролюють хід реформ;
 • контроль та моніторинг прогресу реформ;
 • ініціативи громад, спрямовані на сприяння реформам;
 • сприяння політичному діалогу на засадах плюралізму думок для забезпечення інклюзивності в процесі реформ, включаючи вразливі групи та молодь;
 • стратегічна комунікація та адвокаційні кампанії на підтримку реформ.
 • збільшення кількості громадян, задіяних у громадських коаліціях та заходах, що сприяють реформуванню на субнаціональному та місцевому рівнях;
 • розвиток та / або посилення зв’язків між національними та субнаціональними мережами і коаліціями, що призведе до посилення впливу адвокаційної діяльності виконавця проєкту на зміни в державній політиці;
 • збільшення активності виконавця проєкту у напрямку роботи з вразливими групами (люди з обмеженим можливостями, переселенці (ВПО), люди з гомо-, бі-, транс-сексуальною орієнтацію, квіри та інтерсексуали (ЛГБТ-спільнота) тощо), її ефективного впливу на державну політику на національному і субнаціональному рівнях та / або моніторинг здійснення державної політики від імені цих груп;
 • збільшення кількості спільних заходів ОГС зі сприяння демократичним реформам, що пов’язують національні, субнаціональні та місцеві мережі і коаліції;
 • посилення спроможності заявника залучати різні верстви населення, очолювати та розширювати мережі та коаліції;
 • збільшення кількості громадян, проінформованих про реформи та їхній прогрес;
 • збільшення кількості громадян, задіяних у діяльності громадянського суспільства, спрямованій на здійснення реформ;

Бюджет: очікуваний розмір грантів становить до $50,000. Визначні ідеї можуть отримати більшу фінансову підтримку, якщо вони є доцільними та обґрунтованими.

Кінцевий термін подання заявки –  конкурс відкритий і безтерміновий. Пакт розглядатиме заявки на постійній основі. Заявники отримають відповідь з рішенням протягом 45 днів від дати отримання Пактом повного пакета документів заявки

Детальніше про проєкт: https://pactworld.app.box.com/s/u37ay3yf5ysgz33oqolzyjyaghil8j26

Стипендії на навчання в США Fulbright Graduate Student Program

Студенти старших курсів (3-6 курсів) запрошуються на навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Фінансове забезпечення: надається щомісячна стипендія, оплачується навчання в університеті, медичне страхування, квиток в обидва боки.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни (не розглядаються подання на такі напрямки, як бухгалтерський облік, аудит, логістика, менеджмент, маркетинг, бізнес, управління бізнесом, клінічна медицина).

Вимоги до кандидатів:

 • мати українське громадянство та проживати в Україні;
 • володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі;
 • мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії (у серпні 2022 р.);
 • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів.

Кінцевий термін подання документів: 16 травня 2021 року.

Більше інформації за посиланням

За консультаціями щодо участі звертайтеся до управління міжнародного співробітництва (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел. 68-77-84).

Режим тимчасового в’їзду

В’їзд дозволяється після отримання спеціального дозволу від Уряду.

Особливості по країні

У зв’язку з тимчасовим закриттям кордонів транзит не є можливим.
Тимчасово закрито кордон з Узбекистаном, Киргизстаном, КНР та Афганістаном.

Режим тимчасового в’їзду

Дозволено. 25.12.2020 Міністерством охорони здоров‘я Туреччини прийнято рішення, що з 29.12.2020 в’їзд до країни авіаційним та морським шляхом, а також суходолом можливий за умови надання довідки про негативний результат  PCR-тесту на COVID-19, зроблений не більше ніж за 72 години до перетину кордону. В іншому випадку в’їзд до Туреччини може бути заборонений. Це правило не поширюється на дітей віком до 6 років.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

 З 15 березня 2021 року для в’їзду в Турецьку Республіку обов’язковим буде заповнення електронної форми (https://register.health.gov.tr/#) на сайті Міністерства охорони здоров’я Туреччини.

 Електронну форму необхідно заповнити за 72 години до прибуття в Туреччину. Заповнену форму необхідно буде роздрукувати або зберегти на смартфон чи інший девайс для пред’явлення представнику авіакомпанії перед посадкою на рейс.

Пасажири без заповненої форми не будуть допущені на авіарейс, оскільки на її основі автоматично генеруватиметься HES-код.

 HES-код – це персональний код, запроваджений Міністерством охорони здоров’я Туреччини, для відстеження переміщення людей, які можуть бути інфіковані. За допомогою коду МОЗ Туреччини зможе зв’язатися з вами у випадку будь-якого контакту з пацієнтом, інфікованим Covid-19, під час вашої подорожі. Тому при заповненні форми важливо вказувати актуальний номер мобільного телефону.

 Заповнену форму також перевірятимуть на кордоні Турецької Республіки. Якщо ви не заповнили форму або внесли завідомо неправдиву інформацію на вас можуть накласти адміністративні санкції, а також вам можуть заборонити в’їзд до країни.

Особи, які впродовж останніх днів перебували у Великій Британії, ПАР, Данії, Бразилії та прибули до Туреччини сухопутними, авіа та морськими шляхами мають пред’явити негативний результат PCR-тесту, який було зроблено не більше ніж за 72 години до їх в’їзду в країну, а також пройти 14-денний карантин в місцях, визначених компетентними органами Туреччини.

З 01 липня 2020 р. запроваджено в’їзд за умови обов’язкової наявності страхового полісу на COVID 19, який можна придбати онлайн, у туроператора, під час придбання авіаквитків, а також безпосередньо в аеропорту Туреччини після прибуття.

Особливості по країні

 • Всі пункти пропуску державного кордону з 15.06.2020 відкриті, крім сухопутного кордону з Іраном.
 • З 01.06.2020 відновлено міжміське сполучення наземним та повітряним транспортом.

 

Режим тимчасового в’їзду

З 01 вересня 2020 року в’їзд громадян України в Угорщину заборонено.

Право в’їзду в Угорщину мають лише громадяни України:

 1. Які є членами сім’ї громадян Угорщини.
 2. Які мають дійсний дозвіл на постійне проживання в Угорщині та члени їх сімей.
 3. Які мають дійсний дозвіл на тимчасове проживання в Угорщині, що дає право перебувати на території країни більше 90 днів.
 4. Які є посадовими особами дипломатичної служби або прибувають в Угорщину з офіційним візитом.
 5. Які є спортивними професіоналами та працюють в Угорщині.
 6. Які документально доведуть, що протягом останніх 6 місяців хворіли COVID-19.

У інших випадках в’їзд в Угорщину для громадян України можливий лише після отримання дозволу угорської поліції. Зокрема, за наявності достатніх підстав (судовий процес, працевлаштування, лікування, навчання, похорон тощо) потрібно заповнити угорською або англійською мовою та подати електронну заявку, доступну за посиланням: https://ugyintezes.police.hu/meltanyossagi-kerelem.

Відповідь надходить, як правило, протягом 48 годин. Рішення про задоволення клопотання, яке надсилається на електронну адресу, вказану в процесі формування запиту, необхідно продемонструвати на кордоні (друкований варіант або на екрані мобільного пристрою).

Усі громадяни України, які прибувають в Угорщину, обов’язково потрапляють до карантину на 10 днів (по місцю проживання або у шпиталі). Звільнитися від карантину можливо на підставі результатів двох негативних тестів (виключно в Угорщині) на COVID-19 (SARS-CoV-2 teszt) з різницею видачі щонайменше у 48 годин. Результати іноземних тестів не розглядаються.

На українсько-угорському кордоні для в”їзду в Угорщину можна використати виключно пункти пропуску «Тиса», «Лужанка» та «Вілок».

Особливості по країні

З 04.11.2020 р. в Угорщині запроваджено режим надзвичайної ситуації.

На всій території країни введено в дію такі протиепідемічні заходи:

– з 20.00 до ранку 05.00 діє комендантська година;

– забороняється проведення зібрань; сімейні/приватні заходи проводяться кількістю до 10 осіб;

– ресторани зачиняються, можливо лише приготування їжі для доставки або на виніс;

– магазини та інші заклади зачиняються о 19.00;

– готелі приймають лише осіб, що приїжджають з діловою метою, заселення туристів забороняється;

– весілля заборонені, дозволяється тільки державна реєстрація шлюбу за участі найближчих осіб (батьки, брати, сестри, свідки);

– поховання відбуваються за участі максимум 50 осіб;

– спортивні змагання проводяться без глядачів;

– індивідуальні заняття спортом дозволені, аматорські командні тренування заборонені;

– фітнес зали, криті басейни, музеї, театри, зоопарки зачиняються;

– вищі навчальні заклади проводять навчання онлайн; студентські гуртожитки зачиняються;

– в середніх школах від 9 класу вводиться дистанційне навчання;

– яслі, дитячі садки, навчальні заклади для дітей до 14 років залишаються відчиненими.

На угорських пунктах пропуску проїзд дозволений лише після проходження медичної перевірки (у разі наявності підозри зараження коронавірусом у в’їзді буде відмовлено), за визначеним транзитним маршрутом із зобов’язанням покинути територію Угорщини у термін до 24 годин.

Угорські компетентні органи відповідно до чинного законодавства накладають адміністративні штрафи на іноземців, у т.ч. громадян України, які перевищили дозволений строк перебування в країнах Шенгенської зони до запровадження цими країнами карантинних заходів (штраф від 5 до 50 тис. форинтів/15-150 дол. США).

Якщо строк перебування в країнах Шенгенської зони закінчився після запровадження цими країнами карантинних заходів, для уникнення штрафу, громадянам, які перетинають угорський кордон, необхідно документально довести угорським компетентним органам, що вони перебували у карантині, або що документи на продовження строку дозволу були подані до відповідного органу тощо (має бути документ офіційного органу). Водночас, кожен окремий випадок підлягає ретельній перевірці та розглядається в індивідуальному порядку.

За офіційною інформацією, відповідно до правил прийнятих Урядом Республіки Узбекистан, громадяни іноземних країн, які прибувають до Узбекистану, за власний рахунок мають пройти тестування на наявність коронавірусної інфекції за допомогою ПЛР-тесту в аеропорту (не зважаючи на наявність довідки про відсутність коронавірусу зробленої за 72 години до прильоту в Узбекистан), а також заповнити анкету-зобов’язання (необхідно вказати адресу місця проживання/перебування) на проходження 14-денної самоізоляції в готелі або в домашніх умовах.

Якщо у вас короткострокова поїздка до Узбекистану, то про це потрібно повідомити співробітників аеропорту при заповненні анкети.

Інформація щодо проходження та умови самоізоляції менше ніж 14 днів Урядом Республіки Узбекистан не надавалась.

Питання перетину Державного кордону з прикордонних держав громадянами Узбекистану і іноземними громадянами здійснюється на паритетній основі після погодження з сусідніми країнами.

Особливості по країні

Громадяни іноземних країн, з якими введений безвізовий режим, а також іноземні громадяни, які проживають на візовій основі, після закінчення карантинного періоду, протягом трьох робочих днів можуть звернутися в установленому порядку в територіальні органи внутрішніх справ з метою продовження терміну тимчасової реєстрації за місцем тимчасового перебування через запрошуючих (приймаючих) їх фізичних і юридичних сторін.
Термін реєстрації за місцем тимчасового перебування продовжується з дати закінчення карантинного періоду.

Режим тимчасового в’їзду

В’їзд дозволено громадянам Фінляндської Республіки та їхнім родичам; громадянам країн-учасниць Шенгенської угоди (та їхнім родичам), громадянам країн ЄС  (та їхнім родичам) та громадянам третіх країн, за умови наявності дозволу на проживання у Фінляндській Республіці; сезонним працівникам, які внесені до спеціального списку, за умови пред’явлення на кордоні спеціального документа від роботодавця, в якому обґрунтовується необхідність в’їзду на територію Фінляндії конкретного працівника.

Обмеження на в’їзд до Фінляндської Республіки продовжено до 25 лютого 2021 року. З 31 січня 2021 року буде тимчасово призупинений пасажирський рух через прикордонний пункт пропуску Іматра.

Детальна інформація на сайті Прикордонної служби Фінляндії.

Особливості по країні

Всі особи, які прибувають в країну, підлягають самоізоляції протягом 10 днів.

Зазначене правило може не застосовуватися до осіб, які прибули з країн, де за останні 14 днів було зафіксовано менше 25 випадків COVID-19 на кожні 100 тисяч мешканців.

Зазначене правило також може застосовуватися у разі пред’явлення документа, який підтверджує негативний результат тесту на COVID-19, зроблений не раніше, ніж за 72 години до моменту перетину кордону, за умови, що загальний термін перебування у Фінляндії не перевищуватиме 72 години.

Термін карантину може бути скорочений за наявності негативного результату тесту на COVID-19, зробленого не раніше, ніж за 72 години до моменту в’їзду на територію Фінляндії, а також негативного результату другого тесту на COVID-19, зробленого  не раніше, ніж через 72 години після прибуття на територію Фінляндії.

Термін карантину може бути скорочений за умови отримання негативного результату тесту на COVID-19 після прибуття на територію Фінляндії, а також негативного результату другого тесту на COVID-19, зробленого не раніше, ніж через 72 години після першого тесту.

Відкриті грантові можливості / Актуальні конкурси за стипендіальними програмами

Програма фінсько-українського трастового фонду в галузі енергоефективності та відновлюваної енергетики

Діяльність Трастового фонду буде зосереджена на наступних сегментах:

 1. Відновлювана енергія та виробництво енергії з відходів
 2. Виробництво електроенергії та тепла
 3. Мережі централізованого теплопостачання
 4. ІТ-рішення та розподільчі мережі.
 5. Розвиток партнерських відносин у контексті програм багатосторонніх розробок та проєктів міжнародних фінансових установ.

Апліканти: Фінансування демонстраційних проєктів може надаватися як грантове фінансування українським підприємствам з наданням переваги МСП (малим та середнім підприємствам) для державних та приватних проєктів.

Обсяг та умови фінансування

 • Як правило, потрібний власний внесок власників проєкту, проте технічна допомога, наприклад, консалтинг та програмне забезпечення, може бути підтримано із покриттям до 100% вартості.
 • Закупівлі повинні бути прив'язані до фінської частки, що означає, що кожен проєкт повинен мати інтерес у Фінляндії у формі консалтингу, поставок або інвестицій. Рівень фінської частки становить щонайменше 30% від загальної вартості проєкту. Вибраними консультантами є, головним чином, компанії, зареєстровані у Фінляндії.
 • Закупівлі, пов'язані з діяльністю, що підлягає фінансуванню, здійснюються у відповідності до Рекомендацій щодо закупівель НЕФКО.
 • Є можливості поєднання грантів з іншими фінансовими інструментами НЕФКО - позики в Investment Fund loans, Facilities for Cleaner Production, Energy Saving Credits.
 • Кошти будуть використані виключно для фінансування діяльності, яка відповідає критеріям ОДР, встановленим КСР ОЕСР (OECD DAC).
 • Кошти планується виплатити до кінця 2021 року.

Кінцевий термін подання заявки – 01.12.2021

Заявка подається в електронному вигляді за адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Детальніше про проєкт: https://www.nefco.org/fund-mobilisation/funds-managed-by-nefco/finland-ukraine-trust-fund/

 

 

Заборонено, крім осіб:

 • які мають дозвіл на проживання або довгострокову візу Д еквівалентну дозволу на проживання у Франції;
 • членів-родин громадян Франції (чоловік/дружина, неповнолітня дитина).

Починаючи з 00:00 31 січня 2021 року Франція вводить тимчасову заборону на будь-які подорожі (в’їзд та виїзд) поза межі та з поза меж ЄС, у тому числі в/з України. Така заборона діятиме до нового розпорядження Уряду Франції. Виключення становлять поїздки «нагальної необхідності».

Більш детальна інформація щодо визначення «нагальної необхідності» поїздки оприлюднена на сайтах МВС, МЗС Франції та французьких консульств за кордоном.

Поїздка на заморські території Франції повинна також мати статус «нагальної необхідності».

У випадку в’їзду у Францію з «нагальної необхідності» з будь-якої країни ЄС особа повинна мати в обов’язковому порядку негативний ПЛР-тест на COVID-19 зроблений максимум за 72 години до в’їзду.

Особливості по країні

Починаючи з 16 січня на всій території Франції запроваджується комендантська година з 18:00 до 06.00.

Залишаються зачиненими спортивні зали, музеї та заклади громадського харчування (бари, кав’ярні, ресторани тощо).

Кордон із Великою Британією залишатиметься зачиненим до нового розпорядження Уряду Французької Республіки.

Відкриті грантові можливості / Актуальні конкурси за стипендіальними програмами

Стипендії Уряду Франції на навчання в магістратурі та аспірантурі

Уряд Франції пропонує стипендії на навчання в магістратурі (5-9 місяців) та в аспірантурі (під подвійним науковим керівництвом для роботи над дисертацією: три наукові стажування по 3 місяці впродовж 3 років).

Фінансування: щомісячна стипендія 700 євро для студентів та 1415 євро для аспірантів.

Критерії надання стипендії:

 • високий рівень академічної підготовки кандидата;
 • якісний навчальний проєкт з обґрунтуванням професійної орієнтації;
 • володіння французькою та/або англійською мовою;

розробка індивідуального студентського проєкту в рамках вже існуючого або новоствореного французько-українського проєкту співпраці в освітній та/або науковій сфері.

Дедлайн: 21 березня 2021 року

Детальна інформація за посиланням:

За консультаціями щодо участі звертайтеся до управління міжнародного співробітництва

(ауд. БІЦ-410, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел. 68-77-84).

В’їзд заборонено. Заборона не застосовується до громадян:

 1. Медичні працівники, дослідники у галузі охорони здоров’я, працівники по догляду за людьми похилого віку.
 2. Прикордонники.
 3. Працівники у транспортній галузі.
 4. Дипломати, співробітники міжнародних організацій, військові, працівники поліції, працівники в гуманітарній сфері та особи цивільного захисту при виконанні своїх службових обов’язків.
 5. Особи, які подорожують транзитом.
 6. Особи, які подорожують з метою навчання.
 7. Моряки.
 8. Особи, які подорожують з невідкладних особистих / сімейних причин, з діловою метою чи мають інші економічні інтереси.

Громадянам України, які вказані у пунктах 1, 7 і 8, буде дозволено в’їзд у Хорватію за наявності негативного результату ПЛР-тесту, дійсного 48 годин, або за умови в’їзду в Хорватію з обов’язковим проходженням самоізоляції до здачі відповідного ПЛР-тесту за власний кошт в країні та отримання негативного результату.

 Громадяни України не мають права на в’їзд в Хорватію з туристичною метою.

Рішення є чинним до 31 березня 2021 року.

Особливості по країні

Протиепідеміологічні заходи на території Хорватії:

 • зберігання фізичної дистанції на відкритому просторі у півтора метри та два метри в приміщенні (в приміщенні носіння масок є обов’язковим),
 • обов’язкове носіння масок на відкритому просторі, якщо не можливо дотримуватися дистанції щонайменше у півтора метра;
 • забороняється проведення усіх публічних заходів за участю більше 25 осіб з обмеженням часу зібрання до 22:00, приватні зібрання дозволені до 10 осіб;
 • забороняється проведення весільних святкувань;
 • громадський транспорт може бути заповнений на 40% з дотриманням дистанції.

В’їзд громадян України в Хорватію

Громадяни України безвідносно до віку (з 0 р.), які постійно проживають в Україні і мають підставу на в’їзд до Республіки Хорватія (напр. подорожують з невідкладних особистих підстав, з діловою метою) можуть в’їхати до Хорватії за умови пред’явлення негативного результату ПЛР-тесту на SARS-CoV-2, який, тест, є не давніший, як 48 годин (рахуючи від часу взяття забору до прибуття на прикордонний перехід), або з обов’язком самоізоляція до здачі тесту в Хорватії за власний кошт та отримання негативного результату.

Заборона на в’їзд в Хорватію не поширюється на громадян України, які мають дійсну посвідку на проживання в країнах ЄС за умови пред’явлення при в’їзді в Хорватію негативного результату ПЛР-тесту на SARS-CoV-2, який, є не давніший, як 48 годин.

 1. Громадяни України, які прибувають до Хорватії з країн, де поширено новий штам коронавірусу, при в’їзді в Хорватію повинні пред’явити негативний результат ПЛР-тесту (дійсний 48 год.), а також їм буде призначена 14-денна самоізоляція. Самоізоляцію можна зменшити до 7 днів за умови здачі додаткового ПЛР-тесту за власний кошт на території Хорватії (після 7 днів самоізоляції) і якщо тест буде негативний.

Список країн опублікував Інститут охорони здоров’я Хорватії (https://www.hzjz.hr/…/popis-drzava-za-koje-se-pri…/)

 1. Громадяни України, які в’їжджають в Хорватію з невідкладних особистих причин (похорон, лікування), мають право в’їхати до Хорватії без негативного результату ПЛР-тесту за умови залишення території Хорватії протягом 12 годин з моменту в’їзду.
 2. Громадяни України, які планують в’їджати до Хорватії з метою здійснення волонтерської діяльності на територіях, які постраждали від землетрусу (Сісачко-Мославачка жупанія, частина Загребської та Карловацької жупаній), мають право в’їхати до Хорватії без негативного результату ПЛР-тесту за умови наявності попереднього дозволу Штабу цивільного захисту Хорватії.

За наявності підстави на в’їзд в країну, для перетину кордону необхідно  заповнити відповідну форму https://entercroatia.mup.hr/

Режим тимчасового в’їзду

В’їзд громадян України до Чехії заборонено (!) за винятком тих, які мають дозвіл на проживання в Чехії або візу, видану органами Чеської Республіки. Громадянам України, які мають дозвіл на проживання в іншій країні ЄС – відповідну пластикову картку (УВАГА! Довготермінова віза таким дозволом не вважається), дозволений в’їзд при умові наявності підтвердження мети поїздки.

В’їзд у виняткових гуманітарних ситуаціях (здійснення планованих медичних оглядів чи операцій, виконання рішень суду, участь у судовому засіданні, догляд за несамодостатнім членом сім’ї, догляд за дитиною тощо) дозволений за наявності підтверджуючих документів, виданих чеськими органами, зокрема це:

– довідка від лікаря або медичної установи;

– виклик до суду;

– запрошення від державного органу;

– довідка про необхідність належного догляду (від лікаря чи соціальної служби) та документи на підтвердження родинних зв’язків з цією особою;

– судове рішення про встановлення опіки над дитиною чи зустрічей з нею.

Громадяни України, які, відповідно до зазначеного, мають право в’їзду до Чехії, зобов’язані:

– до прибуття до Чехії заповнити відповідний електронний формуляр: https://plf.uzis.cz/ . Заповнення та надсилання формуляру є автоматичним інформуванням відповідної санепідемстанції про прибуття особи. Отримане не e-mail підтвердження про заповнення формуляру (роздруковане або збережене на мобільному пристрої) слід подати під час прикордонного контролю або при перевірці місця проживання.

– при перетині кордону з Чеською Республікою пред’явити підтвердження про негативний PCR тест на коронавірус, зроблений не раніше, ніж за 72 години до в’їзду;

– не раніше, ніж через 5 днів після приїзду до Чехії, зробити на території Чеської Республіки повторний тест на коронавірус;

– до отримання результатів повторного тесту перебувати на домашній самоізоляції;

– упродовж 10 днів після приїзду поза межами свого помешкання носити респіратор типу FFP2.

Особливості по країні

На всій території Чехії запроваджено надзвичайну ситуацію. Заборонено в’їзд усіх іноземців з туристичною метою чи для відвідання знайомих.

На всій території країни діє заборона на вільне пересування осіб за винятком поїздок на роботу, забезпечення основних потреб життєдіяльності (продуктові та побутові магазини, зоомагазини тощо). Заборонено залишати місце проживання з 21:00 вечора до 05:00 ранку. Магазини роздрібної торгівлі зачинені у неділю, а в інші дні працюють лише до 20:00 год.

Режим тимчасового в’їзду

Заборонений в’їзд громадянам третіх країн, у т.ч. України, крім осіб, які мають дозвіл на проживання оформлений у Швейцарії або Ліхтенштейні (в окремих випадках можливі виключення).

Особливості по країні

Україна на даний час не внесена до карантинного списку Швейцарії. 13 січня 2021 року Федеральна рада Швейцарії прийняла рішення про посилення заходів із протидії СOVID-19. Нові федеральні обмеження вводяться на території усіх швейцарських кантонів та будуть діяти у період з 18 січня по 28 лютого 2021 року. Діє норма щодо обов’язкового носіння громадянами захисних медичних масок під час користування громадським транспортом, перебування на зупинках громадського транспорту, вокзалах, аеропортах , зонах з великим скупченням людей та інших громадських місцях. Прийнято рішення про закриття усіх магазинів та ринків, що не продають товари першої необхідності. Введена обов’язкова вимога для всіх державних та приватних установ щодо максимального переведення усіх співробітників на дистанційну форму роботи.

З 8 лютого 2021 року запроваджуються нові правила для осіб, які прибувають до Швейцарії.

 1. Особи, які прибувають із країн та регіонів з високим ризиком зараження коронавірусом, зобов’язані надати дійсне підтвердження негативного результату ПЛР-тесту, якому не більше 72 годин. Після цього вони повинні піти на 10-денний карантин. Ці особи можуть залишити карантин через 7 днів, якщо пройдуть повторний тест, який виявить негативний результат (швидкий тест на антиген або ПЛЦ-тест).
 2. Всі особи, які прибувають повітряним транспортом, навіть з країн, які не вважаються ризикованими, повинні мати при собі негативний результат ПЛР-тесту перед посадкою у літак. Запроваджується реєстрація контактних даних всіх осіб, які прибувають з-за кордону.

Заборонено до 31 березня 2021 року, крім громадян України, які:

 • мають дозвіл на постійне проживання (long-term resident status) в Швеція чи в іншій країні ЄС;
 • мають дозвіл на проживання (residence permit) в Швеції чи іншій країні ЄЕП;
 • мають національну візи (типу D) Швеції або національну візу (типу D), що діє більше трьох місяців в іншій країні ЄЕП, Андоррі, Монако, Сан-Марино, Швейцарії або Ватикані;
 • мають документально підтверджений сімейний зв’язок (подружжя, цивільні партнери, діти) з громадянином Швеції, громадянином іншої країни ЄЕП, іноземним громадянином, який має дозвіл на проживання або національну візи (типу D) в Швеції чи іншій країні ЄЕП;
 • проживають в одній з наступних країн: Австралія, Японія, Нова Зеландія, Руанда, Південна Корея, Таїланд, Уругвай, Сінгапур;
 • в’їжджають до Швеції з метою навчання (студенти, які мають посвідку на проживання для навчання, а також ті, хто повинен навчатися у Швеції менше трьох місяців, і не потрібує посвідки на проживання);
 • сезонні робітники у сільськогосподарському, лісовому та садівничому секторах, які мають дозволи на роботу в Швеції та можуть документально підтвердити мету подорожі;
 • є висококваліфікованими фахівцями (якщо їх робота не може бути відкладеною або здійснена дистанційно);
 • подорожують з невідкладних сімейних причин (народження, смерть, раптова хвороба або нещасний випадок у сім’ї, що вимагає присутності в Швеції);
 • виконують особливі функції (медичні співробітники; особи, які здійснюють перевезення вантажів і товарів; моряки; представники міжнародних організацій).

З 06 лютого 2021 року набрало чинності рішення Уряду Королівства Швеція про обов’язкову наявність негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19 під час в’їзду до країни.

ПЛР-тест має бути зроблений за 48 годин до в’їзду в Швецію (рахується час з моменту здачі тесту). Вимога поширюється на іноземців, яким виповнилось 18 років.

Детальна інформація на сайті Уряду Швеції та Поліції Швеції

Особливості по країні

Міністерство закордонних справ Швеції рекомендує  утримуватись від  здійснення подорожей до країн, які не є членами ЄС та Шенгенської зони.

Урядом Швеції прийнято рішення про тимчасове закриття кордонів з Королівством Норвегія, Королівством Данія та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії. Такі заходи запровадженні шведською стороною  у зв’язку з виявленням в зазначених країнах нового штаму SARS-CoV-2. 

Заборона в’їзду до Швеції громадян з Королівства Норвегія, Королівства Данія та Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії діятиме до 31.03.2021.

05.11.2020 Урядом Швеції прийнято рішення про посилення контролю на внутрішніх кордонах, яке введено в дію з 12.11.2020 до 11.05.2021.

Зазначені заходи також пов’язані з запобіганням терористичних актів на території Швеції, рівень загрози яких в країні залишається високим.

Рекомендується уникати масових заходів, відвідування місць скупчення людей, дотримуватись порад та рекоменації Уряду.

З 06 лютого 2021 року набрало чинності рішення Уряду Королівства Швеція про обов’язкову наявність негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19 під час в’їзду до країни.

ПЛР-тест має бути зроблений за 48 годин до в’їзду в Швецію (рахується час від забору біологічного матеріалу). Вимога поширюється на іноземців, яким виповнилось 18 років.

Тест на covid-19 можна зробити в аеропорту Арланда http://www.airportsky.se/

Детальна інформація на сайті Уряду Швеції та Поліції Швеції

В’їзд заборонено іноземцям, які протягом останніх 14 днів до прибуття в Японію перебували (або вїжджали на територію) в будь-якій з певних країн/регіонів/міст/провінцій (загалом 152 країни), щодо яких діє заборона на в’їзд https://japan.mfa.gov.ua/news/osoblivosti-vyizdu-v-yaponiyu-za-umov-obmezhuvalnih-zahodiv-diyut-do-30-chervnya

Іноземці зі статусом резидента та дозволом на повернення з 1 листопада 2020 мають право на повторний в’їзд в Японію за наявності негативного результьату ПЛР тесту, зробленого протягом 72 годин до подорожі. Інформацію щодо бланків медичних сертифікатів та клінік-партнерів можна знайти на сайті Посольства Японії в Україні  https://www.ua.emb-japan.go.jp/itpr_en/en_visa.html

Усі іноземці зі статусом резидента в Японії, які перебували у Великобританії (з 24 грудня 2020 р.) та Південній Африці (з 26 грудня 2020 р.) протягом 14 днів до в’їзду до Японії, повинні взяти на себе зобов’язання надання інформацію про місцезнаходження та при в’їзді до Японії встановити відповідну програму COVID-19 Contact-Confirming Application https://www.mofa.go.jp/ca/fna/page4e_001074.html.

З 28 грудня 2020 р. призупинено в’їзд в Японію іноземців, які отримали дозвіл на в’їзд з 1 жовтня 2020 р., коли консульські установи Японії відновили видачу віз на короткострокове перебування терміном до 90 днів, які оформлюються тільки з бізнес метою (тобто відрядження, виконання умов контракту, консультування, сервісне обслуговування). Також візи видаються для участі у культурному обміні, урядовим делегаціям та для учасників спортивних змагань. Більше інформації щодо документів для оформлення візи та щодо повторного в’їзду в Японію можна знайти за посиланням https://www.ua.emb-japan.go.jp/files/100110159.pdf

Відповідно до додаткових протиепідеміологічних правил для в’їзду в Японію необхідно заповнити опитувальник «Questionnaire» щодо стану свого здоров’я.

Для заповнення опитувальника необхідне підключення до мережі інтернет, тому завантажувати програму необхідно до вильоту за наступним посиланням: https://arqs-qa.followup.mhlw.go.jp/#/

Після заповнення відповідної форми вам буде присвоєний QR код для подальшого його пред’явлення під час перетину кордону.

Особливості по країні

Всі громадяни, які протягом 14 днів до прибуття до Японії перебували в одній з 152 країн, що підпадають під заборону на вїзд, піддаються ПЛР-тестуванню.

Всім громадянам, які прибули з-за кордону, пропонується ізолюватися на 14 днів у місці, визначеному начальником карантинної станції (готель, власне помешкання тощо), та утриматись від використання громадського транспорту.

Більше інформації щодо подорожей до Японії під час коронавірусних обмежень можна знайти за посиланням https://www.japan.travel/en/coronavirus/

 Відкриті грантові можливості / Актуальні конкурси за стипендіальними програмами

Грантова допомога по проєктах людської безпеки програми «Кусаноне»

Пріоритетними є проєкти, які пов’язані з такими секторами:

 • охорона здоров’я: закупівля медичного обладнання та медичного транспорту для лікарень (пріоритетний напрямок);
 • допомога соціально незахищеним верствам населення, у тому числі внутрішньо переміщеним особам (пріоритетний напрямок);
 • сфера освіти: проведення ремонтних робіт у дитячих садках, школах та школах-інтернатах (утеплення фасаду, заміна вікон та дверей, впровадження енергозберігаючих заходів, встановлення твердопаливних котлів на біомасі тощо);
 • сфера культури: закупівля обладнання для музичних шкіл, музеїв тощо;
 • підтримка соціального підприємництва (надання виробничого обладнання для малих та середніх підприємств, допомога для внутрішньо переміщених осіб).

Апліканти: неурядові організації, лікарні, початкові школи, науково-досліджувальні інститути та інші неприбуткові організації. В даному випадку можемо виступати лише партнером.

Бюджет: до 70 тис. доларів США. Кошти програми Кусаноне надаються після дослідження та оцінки кожної заявки на щорічній проєктній основі.

Відносно суми допомоги на кожний окремий проєкт просимо консультуватись із економічним відділом Посольства Японії в Україні, зателефонувавши в Посольство.

Кінцевий термін подання заявки – 01.08.2021 р.

Детальніше про проєкт: https://www.ua.emb-japan.go.jp/ukr/ukraine_ua_oda_index.htmlhttps://www.science-community.org/uk/node/210648

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Контакти для екстреного зв'язку
Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Головний корпус, каб. Г-308, 309,
тел./факс: +38 0542 334058,
e-mail: kanc@sumdu.edu.ua

Центральний корпус, каб. Ц-339,
тел.: +38 0542 687774,
+38 050 0527010,
е-mail: secretary@pk.sumdu.edu.ua