Терещенко Олена, студентка факультету ТеСЕТ – про навчання в польському університеті Kielce University of Technology у рамках програми Erasmus+

Мене звуть Терещенко Олена, я студентка 5-го курсу факультету ТеСЕТ спеціальності прикладне матеріалознавство.

На початку попереднього семестру мій викладач Харченко Надія Анатоліївна провела у нашій групі презентацію програми академічної мобільності КА 1 Erasmus+. Ця програма передбачала можливість навчання за кордоном за моєю спеціальністю на період від 3 до 12 місяців та отримання стипендії (800-850-900 євро на місяць в залежності від країни приймаючого університету).

Мене зацікавила дана пропозиція, і я вирішила подати документи на участь у програмі. Пакет документів, що я мала надати був не дуже великим і складався з копії чинного закордонного паспорту та мотиваційного листа англійською мовою. Також я пройшла співбесіду англійською мовою. Після розгляду документів від усіх бажаючих, мене повідомили, що я пройшла відбір та маю приготувати пакет документів до Політехнічного університету міста Кельце, Польща. Із цим мені допомогли відповідальний за міжнародну діяльність кафедри ПМ та ТКМ, деканату ТеСЕТ та співробітники міжнародного відділу СумДУ. Так я і опинилася у Польщі.

Місто Кельце не велике, але дуже красиве. Воно є головним містом Свентокшиського воєводства. Кельцький університет розташовано практично у центрі міста, а я живу у гуртожитку біля університету. Таким чином я не витрачаю кошти, щоб пересуватись містом та до навчання. Територія університету доволі велика, тут розташовано 5 навчальних корпусів, бібліотека, центр лазерних технологій, спортивний комплекс та клуб. Усе у навчальних корпусах пристосовано для комфортного навчання, в лабораторіях новітнє обладнання, є Wi-Fi. Для навчання я обрала три предмети з англійською мовою викладання, та з огляду на те, що польська мова дуже схожа до української, я обрала ще п’ять предметів із польською мовою викладання. Тож тепер я маю змогу вивчати другу іноземну мову.

В моєму розкладі зазвичай від однієї до трьох пар на день та є вільні дні, тому маю час на відпочинок та навіть подорожі.

Протягом мого перебування в Польщі я вже встигла помандрувати Європою (Будапешт, Відень, Прага) та звичайно Польщею (Краків, Вроцлав).

Times Higher Education: Сумський державний університет - серед кращих вишів світу в галузі інженерії та технологій
100
17 жовтня 2019
 Компанія Times Higher Education, яка публікує не тільки рейтинги вишів світу в цілому, але й рейтинги за окремими галузями знань, опубліковала свою оновлену редакцію рейтингу кращих дослідницьких   університетів світу в галузі інженерії та технологій. Цього року до списку кращих потрапив і  Сумський державний університет на позиції 801+.
Сумський державний університет вперше увійшов до рейтингу дослідницьких університетів світу від Times Higher Education
560
12 вересня 2019
11 вересня на Всесвітньому академічному самміті у Цюриху рейтингове агентство Times Higher Education (THE) презентувало результати свого флагманського рейтингу THE World University Rankings на 2020 рік. Рейтинг оцінює виключно дослідницькі університети (research-intensive universities) та вважається одним із найавторитетніших у світі поряд з Шанхайським рейтингом та рейтингом QS.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Головний корпус, каб. Г-308, 309,
тел./факс: +38 0542 334058,
e-mail: kanc@sumdu.edu.ua

Центральний корпус, каб. Ц-339,
тел.: +38 0542 687774,
+38 050 0527010,
е-mail: secretary@pk.sumdu.edu.ua