Ільїн Станіслав, студент факультету ЕлІТ – про участь у програмі Erasmus+ в Університеті Savoie Mont Blanc

Привіт усім! Мене звуть Стас і я стажер програми Erasmus+.

Я учасник саме тієї програми, яка вразила мене із самого початку своїм описом. Для стажування запрошувалися студенти-магістри, які володіють мовами програмування C++, Python, Matlab для розробки програмного забезпечення для моделювання фізичних процесів надпровідності, а також англійською мовою на рівні спілкування. Звучить дуже круто і хоча я не магістр, але вирішив просто спробувати, просто безкоштовно.

У документах для участі не було особливих труднощів. Особисто я вже мав деяке CV та мотиваційний лист, а тому й не переймався за цю творчу частину документів. З внутрішніми документами університету та на візу треба було побігати, але, зрештою, все було зроблено. Крім того, я багато в чому вдячний за допомогу відділу міжнародних відносин, деканату і куратору програми, а також завідувачу кафедри, який пішов мені на зустріч щодо здачі дисциплін достроково або дистанційно. Візу мені офоромили без проблем і швидко, головне - бути впевненим у відповідному наборі документів та не соромитись уточнювати питанння у співробітників візового центру.

Ще такий приємний бонус, що стажування проходить у Франції, у південих Альпах. Шамбері - місто невелике, спокійне та без заторів. Сам університет та кампус вражають своїми масштабами. І звісно ж мене вразила сучасна лабораторія для досліджень надпровідних структур за гелієвих температур. Робочою мовою серед нашої наукової групи є англійська. А також тут безкоштовно пропонуються курси французької мови.

Стипендії мені вистачає для повноцінного життя, тобто для оплати проживання, харчування, проїзду і т.д. Також є деяка компенсація за переліт до Франції. Окрім цього, на стипендію спокійно можна подорожувати, ходити в спортзал, відвідувати культурні місця (кінотеатри, музеї) і т.д. Окремим плюсом я вважаю те, що тобі пропонується кімната в гуртожитку, бо не на всіх стажуваннях тобі знаходять житло.

Тому, якщо ти любиш фізику, а особливо якщо розумієшься на електроніці, а також маєш хист до програмування, то обов'язково замислись над цим стажуванням, бо ідеальний кандидат у ньому є теор.фізик-програміст і цю нетривіальну комбінацію дуже цінують тут! Хоча звичайним програмістам тут також є що робити :)

Times Higher Education: Сумський державний університет - серед кращих вишів світу в галузі інженерії та технологій
100
17 жовтня 2019
 Компанія Times Higher Education, яка публікує не тільки рейтинги вишів світу в цілому, але й рейтинги за окремими галузями знань, опубліковала свою оновлену редакцію рейтингу кращих дослідницьких   університетів світу в галузі інженерії та технологій. Цього року до списку кращих потрапив і  Сумський державний університет на позиції 801+.
Сумський державний університет вперше увійшов до рейтингу дослідницьких університетів світу від Times Higher Education
560
12 вересня 2019
11 вересня на Всесвітньому академічному самміті у Цюриху рейтингове агентство Times Higher Education (THE) презентувало результати свого флагманського рейтингу THE World University Rankings на 2020 рік. Рейтинг оцінює виключно дослідницькі університети (research-intensive universities) та вважається одним із найавторитетніших у світі поряд з Шанхайським рейтингом та рейтингом QS.

Сумський державний університет,
вул. Римського-Корсакова,2,
м. Суми, Україна, 40007

Інша контактна інформація
Доступ до публічної інформації

Головний корпус, каб. Г-308, 309,
тел./факс: +38 0542 334058,
e-mail: kanc@sumdu.edu.ua

Центральний корпус, каб. Ц-339,
тел.: +38 0542 687774,
+38 050 0527010,
е-mail: secretary@pk.sumdu.edu.ua