19 листопада 2018

14-15 листопада Сумський державний університет перебував у справжній «емоційній лихоманці». Причина тому – традиційний конкурс талантів для першокурсників «Золотий інтеграл». «Хто не був частиною «Інтегралу», той не навчався в СумДУ» – говорять старшокурсники. Конкурс, де затанцюють ті, хто жодного разу не танцював навіть на дискотеці; заспівають ті, хто не співає навіть у дУші; претендентами на «Оскар» стануть найсором’язливіші; відкриють у собі неймовірні таланти найпасивніші. Словом, «Золотий інтеграл» щороку надихає студентів СумДУ до створення справжнього дива.

Переповнена зала, нерви учасників натягнуті, немов струна, енергійні вболівальники викрикують заздалегідь підготовлені слова підтримки, гомін зацікавлених глядачів…На сцені – студентський ректор СумДУ Анастасія Гончарова, ще мить і новий володар кубку «Золотого інтегралу» стане відомим. Кілька інтригуючих хвилин позаду – і ось інтригу розкрито: найталановитішим у Сумському державному університеті визнають навчально-науковий інститут фінансів, економіки та менеджменту імені Олега Балацького!

Цього року правила конкурсу дещо змінилися : організатори самі запропонували учасникам тему – жанри кіно. Кожен інститут і факультет обрав методом жеребкування свій жанр і «зняв» повноцінне кіно на сцені тривалістю 40 хвилин.

У перший конкурсний день на сцені свої таланти демонстрували студенти трьох факультетів та інститут. Факультет технічних систем та енергоефективних технологій втілював у реальність справжній чоловічий жанр – пригодницький, зобразивши фільм «Месники – 4: Полеглі герої». Факультету електроніки та інформаційних технологій дісталася комедія. Яка ж комедія без славнозвісної «Маски» та Джима Керрі? Саме їх майстерно втілили на сцені першокурсники. «Найжіночнішому» факультету іноземної філології та соціальних комунікацій дістався мужній жанр – бойовик. Першокурсники «знімали» фільм «Право на помилку» про помсту та справедливість. Навчально-науковий інститут бізнес-технологій «УАБС» розіграли на сцені справжній детектив під назвою «Уімсблезька історія». Глядачам довелося подумати – хто насправді злочинець, а хто винний, інтрига трималася до останніх секунд.

Другий конкурсний день представляли три інститути. Навчально-науковому інституту права дістався жанр трилер. Майбутні юристи «знімали» фільм «Вісім подруг Оушена. План безцінний» про хитрих, але справедливих жінок. Переможці конкурсу – ННІ ФЕМ подорожували у часі, завдяки жанру фентезі. Студенти втілювали в життя фільм «Крізь час». Медичний інститут втілив у життя вічну історію трагедії та любові на «Титаніку». Студентам цього інституту дісталась мелодрама.

Непростий вибір – обрати найталановитіших із талановитих стояв перед досвідченими та справедливими членами журі. Цього року учасників оцінювали: Наталія Фоломєєва- доцент кафедри хорового диригування, вокалу та методики музичного навчання СумДПУ ім. А.С. Макаренка, керівник народного театру-студії естрадного вокалу «Екстрім»; Валентина Скорик - завідуюча відділом організаційно-масової роботи Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю; Світлана Бондаренко - керівник зразкового хореографічного колективу «Амелія», викладач хореографії Сумської класичної гімназії, керівник театру танцю «Феєрія»; Владислав Вознєсєнский – режисер-постановник, актор театра і кіно; Світлана Молибог – хореограф-постановник, керівник танцювальної студії «4U», Чемпіонка Європи, переможниця чемпіонату світу з сучасних танців в Угорщині.

У результаті номінації між учасники розділилися наступним чином:

ТеСЕТ: вільна хореографія – «Танок воїнів Ваканди»; оригінальний жанр (акробатичний етюд) –Олександр Корчменко; кращий актор – Влас Кундіус.

ЕлІТ: художнє читання (монолог) – «Доля чи випадок?» (Софія Гончаренко).

ІФСК: сучасний танок (ансамбль) – «Слідство»; вільна хореографія (малі форми) – «Рандеву»(Богданович Влада і Ревенко Анна); авторський твір – «Зізнання» (Карина Москвіна); конферанс –Карина Москвіна; режисура.

ННІ БТ «УАБС»: кращий сценарій; краща актриса – Марина Ліцман.

ННІ права: бальний танок – «Час помсти» (Артем Обзор і Анастасія Доценко); пантоміма – «Вдала крадіжка»; естрадний вокал (соло) – Аліна Миколенко.

ННІ ФЕМ: сучасний танок (ансамбль – малі форми) – «Ритм майбутнього»; СТЕМ; сценічна постановка – «Понад усі сподівання»; авторський вірш – «Сьогодні твоє завтра» (Денис Чугай); естрадний вокал (ансамбль-малі форми) – дует Анастасія Смакоуз і Анастасія Москаленко; авторська пісня; фінальний номер.

МІ: естрадний танок – «Гардеробниці»; естрадний вокал (ансамбль); гра на музичних інструментах (скрипка) – Вероніка Бабіч.